fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Chaz Davies nastavil nejlepší páteční čas na Phillip Islandu, Marco Melandri je pátý

Aruba.it Racing Ducati SBK Team

Chaz Davis měl v pátečních trénincích  na Phillip Island nejlepší čas, Marco Melandri zajel pátý. Světové SBK mistrovství 2017 oficiálně odstartovalo na Phillip Island s prvními dvěma volnými tréninky před sobotním a nedělním závodem a Aruba.it racing – Ducati tým umístil v den zahájení oba své jezdce v první pětce.

Chaz Daviz zveřejnil předběžný čas 1:30. 189 (jen o desetinu sekundy pomalejší než rekord na kvalifikačních pneumatikách) vytěžil co nejvíce z podmínek trati v dopoledních hodinách, poté úspěšně splnil závodní simulaci během FP2. Naopak Marco Melandri byl jediným jezdcem v první pětce, který zlepšil své časy na kolo v odpoledních hodinách. Den uzavřel  svým osobním nejlepším časem 1:30.627 (+0.438 za jeho spolujezdcem).

Chaz Davies (Aruba.it racing-Ducati #7)- 1:30.189 (první)

„První den byl OK a já jsem spokojený se svým výkonem. Ve svém nejrychlejším kole jsem v posledním úseku ztratil pár desetin, takže jsme možná mohli zajet 1:29, což by bylo lepší, ale stále ještě můžeme zrychlit. Už od prvních testů a celou zimu jsme se snažili nedělat radikální změny. Australská trať je pro nás náročnější, proto jsme udělali několik úprav, naštěstí dnes jsme našli lepší nastavení a doufám, že budeme schopni zítra ještě zrychlit. Lidé stále zmiňují naši vítěznou sérii na konci loňského roku, ale budeme brát závody tak, jak přijdou. Pokud budeme mít možnost vyhrát, půjdeme za tím. V opačném případě získáme co nejvíc bodů. Klíčem je důslednost.“

AP2_4133

Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati #33) – 1:30.627 (pátý)

„Dnes ráno byly podmínky složitější než včera, protože na trati bylo velmi větrno a museli jsme se postupně znovu seznámit s motocyklem. V odpoledních hodinách si to správně sedlo a s Panigale R jsme se sladili jak jsem si představoval. Odjel jsem mnoho kol na stejných pneumatikách, ale ne za sebou, takže jsme stále nevěděli, zda jsou naše výsledky porovnatelné s Davies a Rea. Každopádně jsme se zkoušeli různé možnosti pneumatik a zvolit ty nejlepší pro závod, shromažďovali jsme cenná data. Superpole bude nesmírně důležitý, pak uvidíme, jakou strategii použijeme. Nemám konkrétní cíl pro závod, jen chci jít ven a bavit se, pak uvidíme co přijde „.

AP1_5013

text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz