fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně Španělska

Strhující závěr

Ve čtvrtém závodě letošního mistrovství světa silničních motocyklů Jakub Kornfeil předvedl skvělou jízdu podtrženou ještě lepším závěrem.

 Kornfeil1.1

Kornfeil nakonec do závodu startoval devátý. Kvůli diskvalifikaci Brada Bindera se na roštu posunul o jednu pozici a jednu řadu vpřed. Po startu samotném si ještě polepšil a pohyboval se kolem pátého místa ve skupině bojující právě o pátou až jedenáctou příčku. Asi deset kol před koncem se ale náš závodník propadl na konec vláčku a už to vypadalo, že se na jeho čelo nedokáže vrátit. To byl ale pouze klid před bouří ze strany našeho jezdce. Psaly se dva okruhy do konce a všechno to začalo. Jakub Kornfeil předjížděl jednoho soupeře za druhým a do posledního okruhu Velké ceny Španělska už najížděl jako lídr skupiny, tedy na pátém místě. To udržel až do cíle a letos poprvé tak získal umístění v nejlepší pětici. V průběžném hodnocení se pak posunul na osmou příčku s devětadvaceti body.

Kornfeil2.1

Jakub Kornfeil: „S dnešním závodem jsem moc spokojený. Mým cílem bylo vyhrát souboj v naší skupině. Když jsem viděl, že se do našeho vláčku dotáhl Binder, věděl jsem, že bude rychlý a že se pokusí ujet. To přesně udělal. Bohužel jsem se ale nebyl schopný vytáhnout s ním. Musel jsem tedy bojovat tam, kde jsem byl. Jenže když někoho předjedete, hned vám to vrátí. Pneumatiky navíc odcházely, tak jsem čekal na chvostu a sledoval, kde můžu získat výhodu pro předjetí v posledních kolech. Dvě kola před cílem jsem se dal opět do boje a podařilo se získat zpět páté místo a udržet jej až do cíle. Top five je vždycky skvělý výsledek a dalších jedenáct bodů do hodnocení se moc hodí. Moc díky všem, co drželi palce! “

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz