Skip to content
reklama


Podpořme řemeslo!

Podpořme řemeslo!

Text a foto: TZ
Text a foto: TZ
Text a foto: TZ

Motto exkurze u výrobce motooděvů PSí HUBÍK. Proč?

31 let vyrábí v Hulíně na Zlínsku rodinná firma s názvem PSí HUBÍK motocyklové oblečení. Jejich kombinézy oblékají motorkáři z ulice, ale i profesionální závodníci z MotoGP. Jaké byly jejich začátky a jak vypadá výrobní závod dnes, jsme se mohli podívat díky exkurzi pořádané Monikou, Liborem a Adamem Hubíkovými přímo u nich ve fabrice v Hulíně.

Mezi pozvanými hosty byli zástupci obcí a měst, základních a odborných škol, pracovních úřadů, obchodní partneři, odborná média a ambasadoři značky. Moderátorkou akce byla úspěšná česká závodnice road racingu Veronika Hankocyová.

Vzácným hostem byl armádní generál Petr Pavel s týmem iniciativy Spolu silnější, který se seznámil s oděvním řemeslem a vyzkoušel motooděv šitý na míru na vlastní kůži. „Důkazem rodiny Hubíků je, že když se chce, všechno jde. Přál bych si, aby více mladých lidí našlo odvahu jít si za svými sny a naučili se překonávat překážky, které jistě na každé cestě jsou,“ sděluje armádní generál Petr Pavel.

Mottem exkurze bylo Podpora řemesla. Proč?

Od roku 1990, kdy zahájil svou činnost ing. Libor Hubík jako živnostník v obci na Machové, uběhlo řadu let a vystřídala se už celá jedna generace pracovníků. První šičky, švadlenky a znalí oboru kožedělného a textilního průmyslu ovládali své řemeslo od vyučení přes praxi v různých podnicích na výrobu obuvi a oděvů a byli cenným přínosem pro vývoj značky PSí.

„Bohužel v současné době stejně jako ostatní řemeslné obory narážíme na nedostatek kvalifikovaného personálu. Proto jsme se rozhodli uspořádat tento den na podporu řemesla“, vysvětluje účel setkání ing. Libor Hubík.

„Všeobecně chceme poukázat na potřebu, aby nevymizely školy odborného zaměření a více motivovat mladou generaci pro chuť a odvahu tvořit vlastníma rukama“, říká Monika Hubíková, která by touto exkurzí chtěla navázat na bližší spolupráci se základními a odbornými školami.

Všichni účastníci exkurze na závěr potvrdili, že netušili, co všechno výroba motocyklového oblečení obnáší a ocenili tak možnost bližšího seznámení s celým průběhem tvorby od navrhování designů po finální zpracování.

„Věřím, že šikovné české ručičky nezaniknou a příběh rodinné firmy Hubíků je toho příkladem. Celou exkurzi hodnotím jako velmi přínosnou a podnětnou a přeji značce PSí, aby pokračovala ve svém oboru se stálým entusiasmem a energií jako dosud,“ zhodnotil závěrem generál Petr Pavel.

reklama


reklama


reklama