Skip to content
reklama


Cesty Libora Podmola a českého týmu ORION – Moto Racing Group se rozcházejí

Cesty Libora Podmola a českého týmu ORION – Moto Racing Group se rozcházejí

Cesty Libora Podmola a českého týmu Orion – Moto Racing Group se rozcházejí

 

Úspěšný freestyle motokrosař Libor Podmol už nebude členem týmu Orion – Moto Racing Group. Motocyklový jezdec a český tým po vzájemné dohodě rozvázali spolupráci, Podmol se tak na Dakarskou rallye bude připravovat ve vlastním týmu a režii. „Po několika týdnech vyhodnocování jsem se nakonec rozhodl jít vlastní cestou v nejtěžší motoristické výzvě. S týmem se rozcházím v dobrém a s šéfem Ervínem Krajčovičem budu nadále v kontaktu,“ prohlásil Podmol, který letos na Řecké rallye skončil na třetím místě a ve Španělsku v kategorii nováčků dojel druhý. Nyní založil Podmol Dakar Team.

Jedním z rozhodujících faktorů pro ukončení spolupráce byla rovněž otázka ohledně sponzorů. V době, kdy je složité sehnat na motoristický sport potřebné finanční prostředky, musel Podmol a Orion – Moto Racing Group neustále řešit možnou synchronizaci v prezentaci komerčních partnerů. „Tým má svoje partnery, Libor zase své. Je to těžké, protože samozřejmě každý z nich by se rád prezentoval v co největší možné míře. My to v tuto chvíli ale nejsme schopni skloubit, protože tým i Libor máme své závazky. Přestože jsme byli přesvědčeni, že to půjde, tak i díky aktuální situaci, která ve světě panuje, to možné není,“ upřesnil Ervín Krajčovič, šéf českého týmu.

Spolupráce trvala pět měsíců, Podmol s týmem absolvoval několik testů a tři soutěže, včetně úspěšné kvalifikace na nadcházející Dakarskou rallye. Další společné aktivity už v plánu nemají… Koncem října totiž Podmol šéfovi Ervínu Krajčovičovi oznámil, že chce nejtěžší maratonskou soutěž odjet samostatně a s vlastním zázemím. „Věřím, že to zvládnu. Spolehnout se jen na sebe bylo pro moji kariéru vlastně nutností. Nebude to pro mě nic nového,“ prohlásil vítěz prestižních X-Games.

Chci ale moc poděkovat panu Krajčovičovi za přijetí do týmu. Vážím si toho, jak se mi věnovali. Věřím, že budeme spolu nadále komunikovat a těším se na setkávání v bivaku,“ doplnil Podmol, který do Saudské Arábie odcestuje s hlavním mechanikem Petrem Veseckým a asistenční vůz budou mít na starosti Petr Bábek a Vladimír Hejný. Vše pod hlavičkou Podmol Dakar Teamu. „Mrzí nás, že se naše cesty rozešly. Libora máme všichni v týmu rádi a ukázal, že je v něm zajímavý potenciál. Během Dakaru mu kdykoliv rádi pomůžeme a v jeho cestě mu přejeme, aby uspěl,“ prohlásil Ervín Krajčovič, šéf týmu Orion – Moto Racing Group, za který jezdí Milan Engel nebo dlouholetý vládce českého motokrosu Martin Michek.

Podmol v tomto týdnu začal s ostrým tréninkem a přípravou na Dakarskou rallye. „Věřím, že se po fyzické stránce dokážu dát do životní formy. Spolupracuji se třemi trenéry. Řeším s nimi například reflexy, mozek, vytrvalost, výživu a provádím Wim Hofovo dechové cvičení,“ popisoval Podmol, který na motorce trénuje s Janem Brabcem. „Má u sebe skvělé tréninkové dráhy, kamarádíme spolu už od mládí, kdy jsme v roce 2001 bojovali o titul mistra republiky v motokrose.“

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama