Skip to content
reklama


Finntrail – estonská značka ATV oblečení do extrémních podmínek

Finntrail – estonská značka ATV oblečení do extrémních podmínek

Finntrail – estonská značka ATV oblečení do extrémních podmínek

 

Každý, kdo jel někdy na čtyřkolce, ať už pracovně nebo jen pro zábavu, ví, že výběr oblečení je stejně důležitý, jako výběr vhodné čtyřkolky.

 

Obzvláště, když pracujete na jaře nebo na podzim, kdy už je větší zima a nechcete být promočení několik hodin při práci v lese… Nových neznámých značek se poslední dobou vyrojilo jak hub po dešti, ale jak si vybrat dobře? Jednou z možností je estonská značka Finntrail, která se může na úvod pochlubit desetiletou historií a testováním v podmínkách drsné Kanady a severních států Evropy. Jedná se o profesionální ATV oblečení, určené do extrémních podmínek. Co to znamená? Že poskytuje jedinečnou kombinaci na první pohled protichůdných vlastností.

 

Finntrail nabízí ucelenou řadu produktů od spodních vrstev termoprádla, které zajišťuje termoregulaci – odvádí vlhkost a udržuje tělo v teple. Pokračovat můžeme střední vrstvou (kalhoty a bundy), která poskytuje tepelnou izolaci a chrání vás před chladem. Svrchní, poslední, vrstva zase poskytuje ochranu před vodou a blátem a současně zůstává prodyšná – dýchá.

Oblečení je vyrobené z voděodolného materiálu, který zároveň dýchá, takže nebudete promočení jako myš, ale současně se nebudete při jízdě pařit. Struktura pěti vrstev je tvořena podšívkou, ochrannou vrstvou, Hi-Tech membránou Hard-Tex, základní vrstvou, extra zesílením pro maximální odolnost materiálu v oblasti od kolen dolů a hýždí, a nakonec i teflonovou ochranou pro již zmíněnou voděodolnost.  Poskytuje tak optimální ochranu před vodou, blátem i ostrými větvemi, na které tak často narážíme při jízdě v terénu. Současně je materiál upravený tak, že neomezuje v pohybu – není tedy tuhý a neohebný.

Střihově je svrchní vrstva zpracována právě pro specifické potřeby ATV jezdců. Komplet kalhot a bundy umožňuje tu nejvyšší ochranu před vodou a blátem, ať už jedete v dešti nebo se brodíte hlubokou vodou a to až do výšky hrudníku!

ATV kalhoty

Všechny exponované části, jako jsou kolena, sedací část těla a spodní část nohou, jsou opatřeny extra zesílením, pro maximální odolnost a ochranu částí těla, které nejvíce trpí. Kolena jsou anatomicky tvarovaná, takže si užijete maximální pohodlí jak při pohybu nebo práci, tak při jízdě na ATV, čili v sedě. Další úrovní ochrany jsou měkké vyjímatelné integrované chrániče kolen a horní části holení. Poskytují tedy extra porci ochrany před drobným poraněním nebo při nárazu na tvrdý povrch. Brodící kalhoty  Finntrail mají ještě jednu vychytávku. A tou jsou integrované nepromokavé neoprenové ponožky s lepenými švy a zesílenými chodidly pro lepší odpružení spodní části nohy a pohodlné nošení. Modely jsou speciálně upravené pro potřeby dámských i pánských proporcí, obě pohlaví tedy mají z čeho vybírat.

ATV bunda

Nejinak je tomu i v případě ATV bund Finntrail, které poskytují širokou paletu modelů a střihů pro pány i dámy. Určení do extrémních podmínek předesílá maximální komfort a řešení i nejen do mokra a vody, ale i do nízkých teplot, takže ani v zimě nemusíte přistupovat ke kompromisům. I v tomto případě platí, že materiál je složený z několika vrstev včetně zabudované Hi-Tech membrány a poskytuje tak vysokou odolnost vůči blátu, vodě či protržení. Nechybí ani poctivé detaily jako jsou vodotěsné manžety či robustní nepropustné zipy, které zajišťují fungování, i když se přece jen zanesou, například blátem. Vysoce uložené náprsní kapsy také zabraňují vodě a vlhkosti, dostat se dovnitř k tělu. Hlavní přední zip je navrch opatřen krycími lemy, které se spojují na bázi magnetů. To oproti běžně používaným suchým zipům zajišťuje fungování opravdu za všech podmínek. Konce rukávů jsou u většiny modelů zakončeny pružnými neoprenovými manžetami, které zabraňují vodě dostat se do rukávů, i když je ruka ve vodě.

Pracovní boty do nepohody

Pokud vám to přijde málo, tak se můžete dovybavit i botami, speciálně vyvinutými pro čtyřkolkáře. Jsou tedy opatřené ochrannými prvky ve formě pevné podpory kotníku, zesílené paty a špičky a samočistící podrážkou, která je vyrobena z materiálu odolného vůči poškození ATV stupačkami. Svrchní materiál navíc obsahuje kevlar, který chrání botu před roztržením nebo propíchnutím. Tady se tedy myslelo opravdu na všechno, co může čtyřkolkáře trápit. Boty navíc umožňují pohodlnou chůzi, takže v nich vydržíte hodiny, aniž by vás bolely nohy. Pro opravdové puntičkáře je tu i voděodolné pouzdro na mobilní telefon, které si pořídit buď samostatně, nebo ho nyní dostanete ke každému brodícímu oblečení jako milou pozornost gratis.

Finntrail Vás tedy obleče od hlavy až k patě a vy se můžete pohodlně věnovat, čemu potřebujete. Ať se jedná o vyjížďku nebo o těžkou práci v nepříznivých podmínkách. Profesionální vybavení Finntrail k nám dováží společnost ASP Group s.r.o., která má v tomto oboru bohaté zkušenosti a patří k největším distributorů čtyřkolek a doplňků v Evropě. Loni firma prodala přes 6.000 ks čtyřkolek a letos přesáhne hranici 7.000 prodaných strojů.

Více info na: https://www.aspgroup.cz/znacky/finntrail

Text: Jana Kolací

Foto: ASP Group

reklama


reklama


reklama