Skip to content
reklama


Novinky ze Španělska – přilby LS2

Novinky ze Španělska – přilby LS2

Text: Motorbike; foto: archiv
Text: Motorbike; foto: archiv
Text: Motorbike; foto: archiv

Značku LS2 není třeba nijak dlouze představovat – již jsme o ní psali a tak jistě víte, že jde o španělského výrobce přileb (a oblečení), jehož produkty k nám již od roku 2007 dováží společnost ASP Group s.r.o. Tajemstvím není ani fakt, že přilby LS2 používají i špičkoví závodníci napříč všemi disciplínami, od Dakaru přes FMX, Moto2 a Moto3 až po WSBK.

My si pro vás dnes připravili pár novinek LS2 roku 2021, které budou, včetně nové grafiky, k dispozici i pro následující rok. Pokud tedy sháníte pro příští, vlastně můžeme říct už pro letošní, sezónu novou přilbu, můžete si začít vybírat. Je z čeho, protože „eLeSDvojka“ má skutečně široký záběr a v její nabídce najdete přilby pro všechny kategorie motocyklů. A nejen jich, ale samozřejmě i čtyřkolek. Potřebujete otevřenou přilbu na skútr nebo custom? Žádný problém. Sportovně cestovní přilba, výklopná nebo sportovní? To samé.

Ostatně, stačí se podívat na jednotlivé modely – a to jsme jich vybrali jen pár, nabídka na www.ls2.cz je samozřejmě mnohem větší. Přestože jde o různé produkty, s různým určením, základní charakteristika je pro všechny stejná – vysoká bezpečnost, kvalitní materiály, dokonalé zpracování, komfort, vyjímatelný a pratelný interiér i moderní, atraktivní design. A to vše za rozumnou cenu.

LS2 FF 805 Thunder C Carbon

FF805 Thunder C

Jedna z nejpropracovanějších helem na trhu, určená pro sportovní motocykly, jak na silnici, tak i pro závodní okruhové ježdění. S vysoce kvalitní karbon-aramidovou skořepinou, nejkvalitnějším mechanismem aretace plexi na světě a dvěma plexi v ceně (čiré a tmavé) je tato přilba k dispozici ve dvou provedeních. Obě nesou silniční homologaci ECE 22.05, ale závodní verze (která má skořepinu dokonce z 9K karbonu) má navíc i závodní homologaci FIM  a  interiér s obsahem stříbra. To jsou přesvědčivé argumenty pro jezdce, kteří hledají špičkovou helmu pro závodění a sportovní jízdu. Helma se vyrábí ve třech velikostech skořepiny, s hmotností pouze 1400g. Závodní racing plexi je vyrobeno z odolného polykarbonátu nejvyšší optické třídy „A“, systém dvojitého těsnění plexi vytváří díky technologii dvoukomponentního vstřikování po obvodu plexi dosud vůbec nejlepší utěsnění proti průniku vody při dešti nebo jízdě na mokru.

Aretační mechanismus plexi je jako jediný na světě kompletně celokovový. Vyjímatelný interiér je vyroben z příjemného antibakteriálního materiálu se zakrytými švy pro maximální pohodlí, FIM verze přilby LS2 Thunder C je opatřena interiérem z antibakteriálních materiálů s technologií X-STATIC® s obsahem čistého stříbra, které účinně redukuje až 99,9% bakterií. Přilba Thunder C používá dynamické průtokové větrání s uzavíratelnými vstupy, zadními extraktory a vnitřními vzduchovými kanálky, které vytváří uvnitř helmy konstantní proudění vzduchu, což udrží jezdce v chladu a pohodlí. Helma je vybavena také nosním deflektorem. V balení je standardně i Pinlock Max Vision, strhávačky, 1x čiré plexi a 1x tmavé plexi.

MX701 Explorer C

Kategorie enduro přileb je stále oblíbenější, protože tyto helmy kombinují výhody integrálních přileb s přednostmi helem motokrosových. Špička v nabídce enduro přileb LS2 je karbonová MX701 Explorer C, jedna z nejlepších offroadových přileb současnosti. Tato přilba, určená zejména pro majitele velkých endur, má karbonovou skořepinu nejnovější generace s vynikající povrchovou úpravou. Velké plexi poskytuje jezdci obrovské zorné pole, skvělý přehled a vynikající periferní vidění. Integrovaná vnitřní sluneční clona pak zajistí optickou pohodu a výborné vidění na plném slunci i za šera. Propracovaný interiér je vyroben z příjemných prodyšných antibakteriálních materiálů s krytými švy pro maximální pohodlí. Všechny části interiéru jsou vyjímatelné a je možné je prát. Ventilaci – u offroadových přileb obzvláště důležitou – tvoří Dakarem prověřené větrání systému Dynamic Flow-through Ventilation, které zajišťuje dostatečný přísun čerstvého vzduchu a udržuje jezdce v pohodě a pohodlí i v těch největších vedrech.

LS2 MX701 Explorer C Solid

S namontovaným štítkem není přilba určena k vysokým rychlostem, ale štítek je snadno demontovatelný, navíc přilba Explorer vypadá i bez něj stejně atraktivně, tedy i jako přilba integrální. Dvojité DD-kroužky jsou bezpečným a spolehlivým způsobem zapínání. LS2 MX701 Explorer C je opravdovou špičkou v nabídce enduro přileb, se kterou elegantně dotvoříte celkový obraz se svou Africou Twin nebo novým GS. Množství dotažených detailů, chytrých řešení a skvělá povrchová úprava se přesně trefují do požaavků majitelů strojů této kategorie. Součástí balení je fólie Pinlock Max Vision.

MX701 Explorer HPFC

Špičková moderní enduro přilba, určená pro majitele velkých endur. Lehká a bezpečná skořepina nejnovější generace je vyrobená z vysokopevnostního HPFC laminátu – vysoce kvalitního materiálu, patentovaného firmou LS2 (tři velikosti skořepiny s hmotností 1460g). Integrovaná vnitřní sluneční clona umožňuje příjemnou a pohodlnou jízdu ve dne, za šera i v noci – hlavní plexi z nárazuodolného polykarbonátu nejvyšší optické jakosti „A“ pak zajišťuje dokonale čistý výhled bez zkreslení. Pečlivě propracovaný interiér je vyroben z příjemných prodyšných antibakteriálních materiálů pro maximální pohodlí. Interiér je kompletně vyjímatelný, takže jej lze snadno čistit a prát. S vysoce účinným systémem větrání není problém jezdit ve vedru nebo naopak ve vlhku při nízkých teplotách. Přilba se zapíná pomocí kvalitní ocelové rychlospony, v balení naleznete i protimlžící fólii Pinlock Max Vision.

FF900 Valiant II

Překlápěcí přilba LS2 FF900 Valiant II je zkonstruována na základě velmi oblíbeného modelu FF399 Valiant a v mnoha detailech byla samozřejmě vylepšena. Přilba FF900 Valiant II má atraktivní moderní design a jeden z nejpromyšlenějších mechanismů překlápění vůbec, díky kterému se dá celá bradová část překlopit kompletně dozadu o 180°. Překlopením se tak z uzavřené přilby stane přilba otevřená, ve které můžete pohodlně jezdit, aniž by se vítr opíral do nahoru zvednuté vyklopené části – u přilby Valiant II je totiž ,,schovaná“ úplně vzadu. Přilba LS2 FF900 Valiant II tak spojuje výhody bezpečnosti integrálních přileb se vzdušností otevřených helem. Skořepina z materiálu KPA se vyrábí ve dvou velikostech. Opticky korektní plexi je doplněné vysouvací vnitřní sluneční clonou, v krabici najdete i fólii proti zamlžování Pinlock Max Vision.

LS2 Valiant II HUB Black Chrome

Komfort zvyšuje velmi účinný ventilační systém s předními a zadními kanály, jakož i příjemný interiér, který je vyjímatelný a snadno pratelný. Přilba FF900 Valiant II je k dispozici jak v jednobarevných matných a lesklých variantách, tak i v mnoha atraktivních, vícebarevných kombinacích. Přilba má duální homologaci PJ – tedy jako integrální i jako otevřená. U nás v redakci vozí Jana už druhou grafiku Valianta II a je s helmou moc spokojená.

LS2 FF902 Scope SOLID White

FF902 Scope

Přilba Scope je ideální pro všechny druhy cestování. Díky použití kvalitních materiálů zajišťuje vysokou bezpečnost, ochranu a jedinečné pohodlí na cestách. Přilba je vyráběna ve 3 velikostech skořepiny patentovanou technologií HPTT, její hmotnost činí 1650g. Plexi, vyrobené z nárazuodolného polykarbonátu nejvyšší optické třídy „A“, zajišťuje dokonale čistý výhled bez jakéhokoliv zkreslení. Integrovaná sluneční clona umožňuje příjemnou a bezpečnou jízdu ve dne, za šera i v noci. Dokonale propracovaný interiér je vyroben z příjemných prodyšných antibakteriálních materiálů a poskytuje maximální pohodlí při jízdě. Interiér je kompletně vyjímatelný a je možné jej prát. Dynamické průtokové větrání s uzavíratelnými vstupy, zadními extraktory a vnitřními vzduchovými kanálky, vytváří stálé proudění vzduchu uvnitř helmy, které pomáhá udržet hlavu jezdce v příjemném pohodlí. Zapínání je vyřešeno pomocí kvalitní ocelové rychlospony. Přilba je připravena pro instalaci Bluetooth systému Linkin Ride Pal 3, ani zde nechybí Pinlock Max Vision.

reklama


reklama


reklama