Skip to content
reklama


První závody MS mládeže na pražské Markétě již tento čtvrtek!

První závody MS mládeže na pražské Markétě již tento čtvrtek!

Banner 600600Ve čtvrtek se na pražské Markétě jede historicky první závod mistrovství světa na ploché sráze mládeže do 250 ccm.
„Jsme hrdí, že nás FIM požádal, abychom se ujali organizace tak významného podniku, který se díky své vzrůstající tendenci a zvyšujícímu se počtu zájemců dostal až na úroveň oficiálního mistrovství světa. Pro mládež je to skvělý hnací motor a motivace. Protože mohou skutečně dosáhnout na titul Mistra světa,“ řekl JUDr. Petr Ondrašík, manažer AK Markéta.
Navíc je celému tréninkovému kempu, semifinálovým jízdám i samotnému čtvrtečnímu finále přítomen i několikanásobný mistr světa Greg Hancock, který pomáhá mladým závodníkům jak radou, tak výpomocí celého svého týmu včetně mechaniků!
Jak sám Greg řekl na dnešní tiskové konferenci: „ Je úžasné sledovat ten zápal v jejich očích. Podle mě je věková skupina do 17 let hodně důležitá a rád se podílím na zlepšování jezdců, jak jen mohu. Letos díky mému zranění, mám víc času na aktivní podporu, takže alespoň v tomto mohu brát své předčasné ukončení závodní sezóny tento rok pozitivně (smích). Na českých jezdcích je vidět, že mají zdejší dráhu najetou a tak i při jízdě na 250 dělají obrovské pokroky. Na to, že jeden z nich seděl poprvé na této kubatuře (Pavel Kuchař – pozn. red.)., bylo úžasné sledovat, jak mu to jde. Rád bych se věnoval mládeži do budoucna více a přinesl do Evropy více talentovaných plochodrážních jezdců z USA. Každopádně, mě to baví a celý tento projekt mi dává smysl.“
Ve čtvrtek 31. 8. 2017 se můžete od 16 do 17 hodin podívat přímo do depa a v 17:15 začne autogramiáda všech jezdců, včetně samotného Grega Hancocka. Závody začínají od 18 hodin.
Vstupné mají dětí do 14 let zdarma, pro dospělé je lístek za 130 Kč, což je hodně hezké za večerní sportovní program.
Tak přijďte fandit světové plochodrážní omladině…
Více info na www.speedway-prague.cz
Text: Jana Kolací
Foto: TZ

reklama


reklama


reklama