Skip to content
reklama


NEJLEPŠÍ JETSURF ZÁVODNÍCI SVĚTA MÍŘÍ DO ČECH

NEJLEPŠÍ JETSURF ZÁVODNÍCI SVĚTA MÍŘÍ DO ČECH

MotoSurf WorldCup je mladá závodní série, která vznikla díky ryze českému vynálezu jménem JETSURF. Její třetí ročník odstartoval ve Francii, pokračoval v Rusku a Velké Británii a teď konečně míří také k nám.

 

IMG_9941

Už o prvním víkendu v září vyroste v okolí Střeleckého ostrova v Praze trať z bójí, kde si to o body do světového poháru v jetsurfingu rozdají ti nejlepší závodníci a závodnice z celého světa. Praha je předposlední závod sezóny a mezi muži si na lídra šampionátu Sebastiána Kubince ze Slovenska brousí zuby Čech Lukáš Záhorský. Do bojů o nejvyšší příčky bude chtít zasáhnout také vítěz už dvou letošních závodů Jakub Kornfeil. Na startovní listině nebude chybět ani vynálezce Jetsurfu Martin Šula, hvězda závodů Le Mans Series Gustavo Yacamán nebo ve skvělé formě jedoucí bývalý hokejový reprezentant Petr Průcha.

IMG_8727

Napínavé to bude také mezi ženami. Vítězstvím v Anglii se Martina Bravencová ujala celkového vedení. V těsném závěsu za ní se ale drží Aneta Šacherová – úřadující mistryně světa, která bude obhajovat vítězství z loňského ročníku závodu v Praze. Zadarmo se určitě nevzdá ani třetí v pořadí šampionátu Renata Kelemenová nebo na první stupně vítězů čekající talent z Mexika Ale Rivas. S cílem přiblížit se nejlepší pětici do Prahy míří také host dámské soutěže – sedminásobná mistryně světa v závodech vodních skútrů Anya Colley z Velké Británie.

V rámci třídenního programu se diváci mohou těšit také na vložený závod dětí.

MSWC Poster

Více informací naleznete zde.

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama