Skip to content
reklama


König přestupuje do německého šampionátu IDM. Bude jezdit na superbikové Ducati

König přestupuje do německého šampionátu IDM. Bude jezdit na superbikové Ducati

Text a foto: TZ
Text a foto: TZ
Text a foto: TZ

Po dvou kompletních sezonách v MS superbiků se Oliver König stěhuje do mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM). V něm se chce přední český závodník prosadit a dojíždět v nejlepší desítce. Český jezdec bude závodit za tým Hertrampf Racing Ducati, jeho týmovým kolegou bude Rus Vladimir Leonov. „Těším se tam moc, protože německý šampionát má velkou kvalitu. Jsou tam rychlí jezdci, například se zkušenostmi z vytrvalostního šampionátu, superbiků nebo z mistrovsví světa. Konkurence je velká,“ prohlásil König. IDM začíná v květnu na Sachsenringu, v červnu šampionát IDM zavítá také do Mostu.

König je stále prvním jezdcem motocyklové historie, který do superbiků přešel z nejslabší třídy Supersport 300. Na litrové motorce dokázal urvat 14. a 15. místo, pětkrát dojel do cíle jako šestnáctý. V minulém roce na body nedosáhl. I když nabídku na setrvání ve WBSK obdržel, nepodařilo se sehnat potřebné finance. „Vyjednat místo se nepovedlo ani v nižší třídě Supersportů. Zároveň nám přišla škoda, kdyby Oliver přecházel na slabší motorku. Proto jsme kývly na IDM, kde pojede ve třídě superbiků. Se šéfem týmu panem Hertrampfem máme hodně podobných pohledů na závodění,“ upřesnil Miloš Čihák, jezdcův manažer a šéf týmu Movisio Racing.

Český jezdec se má podle Čiháka stále co na litrové motorce učit. A pokud předvede určitý progres a zajímavé výsledky, rád by se do šampionátu superbiků s Königem opět vrátil. „Možnosti určitě jsou, je to našim cílem,“ vyhlásil Čihák. V IDM by se rád König pohyboval pravidelně do první desítky. Hlavně chce absolvovat závody v chumlu soupeřů, více se naučit s litrovou motorkou vyhrávat souboje. „Chci tam předvést své nejlepší výkony, dostávat se do kontaktu se soupeři. Budeme v novém týmu a na nové motorce. Uvidíme, jak na tom budeme po prvních závodech,“ dodal König, rodák z Prahy.

Divoká karta v Mostě na MS superbiků?

Celkem na Königa čeká sedm závodních víkendů, jeden z nich se uskuteční na okruhu v Mostě – přesněji 21. až 23. června. Zároveň je možné, že se český jezdec objeví na domácí trati také v rámci MS superbiků. „Chceme zde jet v rámci divoké karty, je to v řešení. Uvidíme, jak to dopadne a třeba také v jaké kategorii to bude možné. Trať ale moc dobře znám a většinou se mi na ní dařilo,“ doplnil König, který bude závodit na ducati.

V týmu Denise Hertrampfa bude mít parťáka Vladimira Leonova, který v roce 2009 závodil ve třídě do 250ccm s Lukášem Peškem nebo Karlem Abrahamem. V minulém roce Leonov se svou Yamahou R1 nasbíral celkem 69 bodů a v konečném pořadí skončil na 13. místě. „Olivera sleduji dlouho. Ten krok, který udělal, když přestoupil z nejslabší třídy 300ccm do superbiků, je ohromný. Pokud se nám vše podaří poskládat, tak Oliver může jet vpředu. Šampionát je na velmi vysoké úrovni, je tam několik jezdců ze světa, ale to je Oliver také,“ prohlásil Hertrampf na tiskové konferenci.

Text a foto: TZ

Königovi se zkomplikovala příprava na sezonu kvůli zranění. V zimě ho zastavil pád při motokrosu, kvůli čemuž musel zůstat měsíc doma. Pak následovala nehoda na silniční motorce a zlomená klíční kost. „Musel jsem znovu podstoupit operaci, letošní zima nebyla úplně vysněná. Na motorce jsem před třemi týdny seděl po půl roce. Z tohoto hlediska nejsem v plné kondici. Snažím se to dohnat, dělám, co můžu,“ doplnil König, kterého čeká od 3. května program v Sachsenring. Favoritem bude Nizozemec Florian Alt, který v minulém roce bral titul.

reklama


reklama


reklama