Skip to content
reklama


Motorbike 10/2022

Podzim? Že by konec sezóny? Ale kdepak, ještě se letos určitě svezeme, jen jsou ty dny už o něco kratší. A abyste se večer nenudili, máme pro vás nové vydání Motorbike. Jako obvykle plné nejen původních českých testů jedno i dvoustopých strojů, ale i sportovních reportáží a aktuálních informací z motocyklového světa. A opět jde o rozšířené vydání, tedy o 124 stran!

TESTY:

  • CFMOTO 700CL-X Adventure (první test v ČR!) vs. CFMOTO 700CL-X Sport
  • Honda NT1100 vs. Yamaha Tracer 9 GT
  • Harley-Davidson Low Rider ST
  • Brixton Cromwell 1200 (první test v ČR)
  • SWM SM 500 R
  • Kymco DT X360 350i
  • Kult – Yamaha YZF-R1 1998
  • Yamaha Wolverine RMAX 4 1000 SE
TESTY V MOTOBIKE ŘÍJEN:
CFMOTO 700CL-X Adventure (první test v ČR!) vs. CFMOTO 700CL-X Sport

Za poslední dobu snad neuplyne rok, aby továrna CFMOTO nepřišla s nějakou zásadní novinkou. Tedy přesněji řečeno, aby se nějaká taková novinka neobjevila v prodeji. Pro příští sezónu jde o poslední vlaštovku z řady 700CL-X, model Adventure. A protože letos nám, v rámci dlouhodobého testu, dělá společnost jeho sourozenec 700CL-X Sport, napadlo nás tyto dva stroje porovnat.

Honda NT1100 vs. Yamaha Tracer 9 GT

Zajímal nás jasný význam termínu „Grand Tourer“ a tak jsme zapátrali ve slovníku: dle definice se takto označují stroje stvořené pro dlouhé cesty vyšší rychlostí, u nichž si díky slušnému výkonu a luxusním prvkům můžeme dopřávat dostatek pohodlí. V našem testu proti sobě stojí dva zástupci této kategorie, oba na trhu poměrně čerství a oba s trochu jinou představou o svému poslání. Pojďme tedy zjistit, jak se definice o rychlém luxusním cestování podařila Hondě a Yamaze naplnit.

Harley-Davidson Low Rider ST

První test modelu Low Rider ST proběhl v rámci představení další americké novinky, konkrétně Harley-Davidson Nightster, poblíž španělské Girony. A ač byl hlavní hvězdou novinářského eventu právě „malý Sportster“, ani Low Rider ST zde nebyl jen do počtu. A naprosto oprávněně.

Brixton Cromwell 1200 – první test v ČR!

Zda u nejsilnějšího modelu výrobce z východu zvolili příjmení lorda protektora, který ovládl Anglii, záměrně, těžko říci. Novinka ve třídě klasických motocyklů shodnou koncepcí a tradičním designem nepokrytě útočí na Bonnieho. Po příjemném „návratu do šedesátek“ za řídítky Cromwella by, dle našeho názoru, zdatného soupeře v Hinckley neměli určitě brát na lehkou váhu.

SWM SM 500 R

Supermoto přesně takové, jaké si představujete. S italským designem, ,,rakouským” srdcem a duchem tradiční závodní značky. Tak by se dal krátce charakterizovat motard SWM SM 500 R, který má navíc homologaci pro běžný provoz. Jaký je se dozvíte v našem testu.

Kymco DT X360 350i

Jak se zdá, vlna univerzálnosti dorazila i mezi skútry. Tedy vlna univerzálnosti ve smyslu strojů, které, ač primárně určené k jízdě po asfaltu, se nezaleknou ani nezpevněného povrchu.

Důkazem může být i novinka značky Kymco, model DT X360 350i.

Kult – Yamaha YZF-R1 1998

Zanedlouho uplyne čtvrt století od chvíle, kdy byla veřejnosti oficiálně představena Yamaha R1. Ta v roce 1998 přepsala pravidla kategorie litrových superbiků a v reklamách si Yamaha vystačila s udáním dvou parametrů – 150 koní a 177 kilogramů. K nim dala už jen fotku a to bohatě stačilo, aby šli sportovní nadšenci do kolen.

Yamaha Wolverine RMAX 4 1000 SE

Dostali jsme pozvánku na testovací dny čtyřkolek Yamaha, kde jsme si mohli, spolu s dealery z České a Slovenské republiky, vyzkoušet hned několik zajímavých kousků z produkce roku 2022. Akce tohoto typu byla druhý den i pro veřejnost a u nás konala vůbec poprvé. A my jako první kousek vyzkoušeli populárního „Rosomáka“.

V říjnovém Motorbike nechybí ani pokračování série „Devadesátky“, ani naše Tipy a triky a v cestopisu „Do Itálie na závodním koni“ (Suzuki GSX-S1000GT) najdete lehký návod, jak si užít dovolenou v sedle motorky bez zbytečného stresu. A protože byl konec léta bohatý na různé akce, připravili jsme i reportáže z některých z nich, například z 10. Prague Harley Days, 13. Honda Festu nebo německého Nitrolypmxu, kde se po dvouleté pauze sešli fandové dragsterů.

Sport

Motosport je nedílnou součástí našeho časáku a tak v něm i tentokrát najdete reportáže nejen z hlavních světových závodů, tedy MotoGP, WSBK a MXGP, ale i z dalších, čili sidecarcrossu nebo ploché dráhy. K tomu jsme přidali ještě report ze Strmého vrchu v Chýnově a exkluzivní rozhovor nám poskytl i jezdec MXGP, Jorge García Prado.

Samozřejmě nechybí ani další pravidelné rubriky, čili aktuality, soutěž, toolbox atd.

Takže nezapomeňte – na podzimní dlouhé večery je tu pro vás Motorbike!

Motorbike 10/ 2022 vychází ve středu 5.10.2022 a připomínáme, že na https://www.send.cz/casopis/1294/motorbike lze aktuální i starší vydání časopisu Motorbike objednat pohodlně a bezpečně až do schránky za stejnou cenu jako kdekoliv na stánku!

Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:

https://www.alza.cz/media/motorbike-10-2022-d7439367.htm nebo https://www.digiport.cz/vydani/floowie/924-motorbike.

Tištěné předplatné je možné objednat přímo zde nebo prostřednictvím e-mailu: send@send.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/casopismotorbike/.

Najdete nás i na Instagramu – @motorbikemagazin

reklamareklama


reklama