fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Slovensko-český tým Jantar Team se zúčastní Rally Dakar 2021!

Slovensko-český tým Jantar Team se zúčastní Rally Dakar 2021!

 

Závodní tým Jantar Team jsme dosud vídali na evropských kopcích. Začátkem příštího roku však barvy týmu budou na prestižní Rally Dakar 2021 hájit dva motocykly KTM 450 Rally!

 

 

 

Rally Dakar je od roku 1979 snem nejednoho závodníka. Je to jakási pomyslná „modla“ vytrvalostních závodů, pro diváky neuvěřitelný zážitek. Pro závodní Jantar Team je rok 2020 přelomový. Problém jménem COVID 19 změnil kalendáře mnoha motoristických akcí, nejednou je i doslova vymazal. Hlavou týmu Jantar Team je majitel a závodník Ján Miloň, který velmi odvážně zvedl hozenou rukavici změn a po dlouhém hledání závodních možností se rozhodl „vystartovat“ rovnou na závodní vrchol jménem Rally Dakar 2021.

Z auta na motocykly

Jelikož Rally Dakar je nejen o závodění, ale také o fyzické kondici a zkušenostech, Ján Miloň se rozhodl přímo se nezúčastnit a oslovil ostřílené české závodníky – Rudolfa Lhtoského (3x Rally Dakar) a Davida Pabiška (11x Rally Dakar). Aby toho nebylo málo, závodníci se rozhodli, že chtějí Rally Dakar 2021 absolvovat v kategorii Malle Moto. Specifikem této kategorie je žádná pomoc od podpůrného týmu. Každý závodník je proto nejen závodník, ale i mechanik v jednom. Vzhledem k extrémní zátěži nejen na tělo, ale i motocykl, tým Jantar Team sáhl po absolutní motocyklové špičce jménem KTM 450 Rally – pro zajímavost, výroba motocyklu trvá 6 – 7 měsíců. Výhodou tohoto spojení je také velká pomoc od společnosti KTM, která do cíle každé etapy přistaví servisní kamion plný náhradních dílů. Ty jsou volně k dispozici závodníkům, kteří jsou vybaveni „firemní“ čipovou kartou.

„Jako divák, a hlavně organizátor celého týmu budu s jezdci vše zažívat a prožívat. I toto je stránka, která přináší velkou dávku adrenalinu. Představte si, že vaše dvě „děti“ ráno někam odejdou a někam se mají večer vrátit. Mezi tím magické informační ticho. Život závodníka je opravdu plný zážitků, bez ohledu na to, na jaké pozici se právě nachází. Věřím, že i díky KTM budou v cíli legendárního Rally Dakar 2021 vidět barvy Jantar Team-u „, dodal Jan Miloň.

Více info o týmu na: www.janmilon.com

Text: TZ

Foto: TZ, Tibor Szabosi

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz