fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

První světový customovaný Niken

První světový customovaný Niken

Polský výrobce zakázkových motocyklů Game Over Cycles (GOC) ve spolupráci s Yamaha Motor Poland s potěšením oznamuje odhalení jedinečného motocyklu vytvořeného z motocyklu Yamaha. Na základě revoluční trojkolky Niken postavila společnost Game Over Cycles unikátní custom motocykl, je tak prvním customovaným Nikenem na světě. Jeho první veřejná prezentace se konala 6. až 8. 12. 2014 v německém Bad Salzuflenu během CUSTOMBIKE-SHOW 2019, největšího veletrhu upravených motocyklů na světě, kde v soutěži customovaných motocyklů GOC s Nikenem získali cenu „Craziest bike“.

Niken debutoval na světovém trhu v roce 2018 a je založen na jedinečné technologii Leaning Multi Wheel (LMW) vyvinuté japonskou společností.

Game Over Cycles je společnost známá úpravami prováděnými na motocyklech americké značky, ale tentokrát se společnost se sídlem v Rzeszowu rozhodla pracovat na japonském modelu. Hlavní představitel GOC, Stanisław Myszkowski, komentoval genezi nejnovějšího projektu společnosti: „Niken je pro mnoho lidí revoluční, pro ostatní kontroverzní. Přesně tak lidé reagují na naše úpravy motocyklů. To je přesně to, proč jsem se o Nikena zajímal od prvního okamžiku. Japonská technická řešení na nejvyšší úrovni poskytují motocyklu Niken skvělé jízdní schopnosti, od prvního okamžiku, kdy jsem ho viděl naživo, jsem cítil, že bychom měli upravit jeho vzhled. Všechny plastové prvky jsme nahradili hliníkem, díky čemuž se tvary motocyklu stali ostřejšími, dokonce agresivními, vše bylo provedeno tak, aniž by ztratil své aerodynamické vlastnosti. S ohledem na rychlost Nikena lze říci, že nyní tento motocykl seká vzduch téměř jako samurajský meč „- směje se Myszkowski.

Během práce na motocyklu byla zvláštní výzvou kombinace mechanismů fungování stroje s jeho vzhledem. Při vytváření odlišné estetiky vozidla museli konstruktéři stavět a upravovat všechny nové části karoserie tak, aby v každé poloze motocyklu, jak při otáčení, tak po sklonu na obou stranách, se nic nedotýkalo. Nikenovo přední zavěšení se pohybuje v mnoha rozměrech, přičemž správná rovnováha mezi novými vizuálními prvky a původním řešením pro řízení, byla nejnáročnější součástí úpravy motocyklu.

GOC Niken odkazuje na zemi svého původu nejen svým jménem, ​​ale také přítomností japonského jazyka na konstrukci. Tým z GOC zakomponoval na motocykl japonské znaky označující název modelu Niken, stejně jako myšlenku psanou v japonštině a převzatou z filozofie značky Yamaha, která znamená „Odvahu pro stanovení vyšších cílů beze strachu z neúspěchu.“ (失敗 を 恐 れず 、 も う 一段 高 い む む む む む む む).

Magdalena Piskorz, generální ředitelka Yamaha Motor Poland, komentuje tento projekt: „Od začátku spolupráce s GOC jsem byla nesmírně ohromena Staszkovým talentem a  jeho nekonvenčním přístupem k úpravě motocyklů , které jsou po celém světě oceňovány po celá léta. Jsem ráda, že pro nejnovější projekt si vybral tento model, tak inovativní a jedinečný pro Yamahu. Práce s takovými profesionály je čistě potěšením.“

Tento motocykl byl poprvé představen v období 6. – 8. prosince 2019 v německém městě Bad Salzuflen, kde se každoročně koná největší výstava upravených motocyklů CUSTOMBIKE-SHOW. Podle organizátorů letošní akci navštívilo 32 000 lidí, zúčastnilo se přes 300 vystavovatelů a představilo se přes 1 000 vlastních motocyklů. Finále této akce je každoročně jednou z nejprestižnějších soutěží customovaných motocyklů na světě, v níž GOC a jejich customovaný Niken získal ocenění „Craziest Bike“. Porota soutěže ocenila skutečnost, že hliníkové části těla byly vyráběny ručně. Práce na úpravě motocyklu spotřebovaly 1 400 hodin práce.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz