fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně Velké Británie + revize výsledků Moto3

Z Anglie bez bodů…

Jakub Kornfeil opouští okruh Silverstone s nulou na svém bodovém kontě. Ve Velké ceně Velké Británie se bohužel nevešel mezi nejlepších patnáct.

Kornfeil1

Jakub Kornfeil měl do závodu slušný start, když se posunul na jedenáctou příčku. Tam se ale moc dlouho neudržel a po několika kolech jsme našeho závodníka mohli sledovat na hranici první dvacítky, když ve skupině bojoval s několika soupeři o šestnácté místo. Z vláčku vedoucích závodníků ale kvůli incidentu odstoupili Jorge Navarro a Andrea Migno, což našemu jezdci poskytlo určitou naději na zisk bodů. Jenže v posledním okruhu nedokázal vyzrát na Francouze Danila a Itala Locatelliho, což po projetí prostoru startu a cíle znamenalo, že Jakub Kornfeil skončil šestnáctý – těšně za poslední bodovanou pozicí. V průběžném hodnocení šampionátu pak Kornfeilovi stále patří desátá příčka se ziskem šedesáti osmi bodů.

Kornfeil3

Jakub Kornfeil: „Bohužel jsem od samého začátku věděl, že se v první skupině neudržím. Můj pocit na motorce byl špatný a už během prvního kola jsem měl několikrát namále. Snažil jsem se zuby nehty udržet alespoň na té jedenácté příčce, ale prostě to nešlo. Motorka byla dobrá v nájezdu do zatáček, kde jsem dokázal celkem slušně předjíždět na brzdy, ale výjezdy a rychlejší zatáčky byly doslova peklo. Propadal jsem se tedy startovním polem a stejně tak klesalo mé sebevědomí. V posledním kole jsem navíc ztratil další dvě pozice a definitivně přišel o body, co mě štve úplně nejvíc. Další víkend jedeme v Misanu, kde za to musíme vzít úplně jinak.“

Kornfeil2

Revize výsledků Velké ceny Velké Británie

V podvečerních hodinách středoevropského času zveřejnilo ředitelství závodu revidované výsledky Velké ceny Velké Británie třídy Moto3. Vzhledem k diskvalifikaci Itala Niccoló Antonelliho se Jakub Kornfeil v konečném pořadí posouvá o jednu pozici vpřed. Tím pádem si připisuje jeden bod za konečnou patnáctou pozici.

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz