Skip to content
reklama


Naplnění a zároveň hladoví po slávě

Naplnění a zároveň hladoví po slávě

Pokud máte rádi Motokros národů, protože je to téměř jediná šance vidět to nejlepší z amerického závodění na světě, pak si určitě nechcete nechat ujít předposlední kolo FIM mistrovství světa v motokrosu neboli Monster Energy MXGP Amerika, které se bude konat na drsné závodní trati v Charlotte Motor Speedway tento pátek a v sobotu večer!

Gate_MXGP_17_AME_2016

Jezdec Monster Energy Kawasaki – Eli Tomac, Pilot Autotrade Monster Energy Yamaha JGR Racing – Justin Barcia, krosák od Monster Energy 360 FLY Chapparal Yamaha – Chad Reed, Yamalube Star Racing Yamaha s Cooperem Webbem a nakonec trio od Monster Energy Kawasaki týmu -Adam Cianciarulo, Joey Savatgy a Austin Forkner jsou povinni v tomto závodě potrápit  Hondu Garibaldi  Tima Gajsera a letce Red Bull KTM Factory Racing týmu – Jeffreyho Herlingse. Doufají, že si získají své tituly, aby mohli příští víkend závodit v Glen Helen Raceway s jasnou myslí.

Flag_MXGP_17_AME_2016

Nejúžasnější věc na zavodění na zcela ojedinělé umělé dráze v Charlotte je, že vyrovnává možnosti. Američané neznají okruh a stejně tak ani Evropani, takže to bude o tom, kdo se umí nejrychleji přizpůsobit. Trať je obklopena stanovišti, což zaručuje úžasné výhledy na trať, která bude obsypána fanoušky, kteří přicházejí a podporují nejrychlejší jezdce z plna hrdla.

Hole_MXGP_17_AME_2016

Pokud vše půjde podle plánu, Honda Garibaldi s Timem Gajserem by si měli tento víkend zajistit titul MXGP, jenž ho udělá prvním jezdcem od dob Grega Albertyna, který bude brát tituly v různých třídách. Greg vyhrál titul 125cc v roce 1992 a titul ve třídě 250cc v roce 1993. Gajserovi nestačilo tento rok jen posunout hranice, on vyskočil přímo nad ně a zanechal je nízko v prachu. Slovinec je neuvěřitelný a vypadá to, že bude vzrušující vidět, jak jeho syrové rychlost obstojí proti hvězdám Ameriky tento víkend.

FMF1_MXGP_17_AME_2016

Red Bull KTM Factory Racing – Antonio Cairoli má rád nové dějě a nedávno byl on tím, kdo udává tempo. V loňském roce se vrátil s poraněním a snažil se závodit v Glen Helen, kde si náhodně vyjel nejrychlejší časy na kolo v závodech, ale odstoupil, protože „nebyl fit dost „, jak řekl. Tentokrát je fit a je rychlý, ale jeho podiové umístění bude ohroženo.

Je tu vidina, že Monster Energy Yamaha Factory Racing tým Romaina Febvreho už přemýšlí o roce 2017, kdy by mohl střílel na další titul. Totéž lze říci o francouzském kolegovi z  týmu HRC – Gautieru Paulinovi, který trávil zimu tady ve Spojených státeh výcvikem s nejslavnějším trenérem v oboru, Aldonem Bakerem. Zatímco oba Francouzi jsou frustrovaní tím, jak jejich rok dopadl, právě oni jsou tvrdí závodníci a budou mít zde v Dirt Tracku velkou šanci na výhru.

Front_MXGP_17_AME_2016

Monster Energy Kawasaki Racing Team a Clemet Desalle po dvouletém období sucha konečně zalil svůj trávníček, když se dostal do čela startovního  pole  MXGP Nizozemska minulý víkend. Desalle tento rok dostal pořádně zabrat se zraněním a současně se snažil přizpůsobit novému bikeu. Zmínil se na tiskové konferenci minulý víkend, že to trvalo déle, než očekával, aby se cítili na motorce komfortně, ale že už konečně našel správné nastavení, které pracuje pro něj. Budeme ho tedy tento závod bedlivě slednovat.

Pravděpodobně jeden z nejvíce očekávaných jezdců závodu MXGP je rider  Monster Energy Kawasaki – Eli Tomac, který nikdy předtím nezávodil ve FIM mistrovství světa v motokrosu, ačkoliv si už zajezdil s Monster Energy FIM motokrosu národů v letech 2013 a 2014.

Je to vždycky vzrušující vidět Autotrade Monster Energy Yamaha JGR Racing – Justina Barcia na startovní listině a totéž lze říci o Monster Energy 360 FLY Chapparal Yamahy – Chada Reeda, který bude zpět zkoušet stěští MXGP na americké půdě.

SuziTend_MXGP_17_AME_2016

Red Bull KTM Factory Racing a Dean Wilson se bude ukazovat tento víkend, od doby, kdy nebyl vybrán, aby reprezentoval tým Velké Británie na Monster Energy FIM motokrosu národů. To by mohlo udělat zajímavý závod mezi ním a jeho kolegy Brity z Wilvo Virus Performance KTM týmu –  Shaunem Simpsonem a jezdcem za Monster Energy DRT Kawasaki – Tommy Searle.

MXGP CHAMPIONSHIP TOP TEN:

1. Tim Gajser (SLO, HON), 653 bodů;
2.Antonio Cairoli (ITA, KTM), 588 bodů;
3. Maximilian Nagl (GER, HUS), 542 bodů;
4. Romain Febvre (FRA, YAM), 522 bodů;
5. Evgeny Bobryshev (RUS, HON),494 bodů;
6. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 477 bodů;
7. Glenn Coldenhoff(NED, KTM), 347 bodů;
8. Clement Desalle (BEL, KAW), 342 bodů;
9. ValentinGuillod (SUI, YAM), 326 bodů;
10. Shaun Simpson (GBR, KTM), 307 bodů.

„Ti kluci budou rychlí,“ řekl Jeffrey Herlings o americkém nástupu do MX2, „Chci jen dostat na mistrovství, to je ta nejdůležitější věc, ale samozřejmě chci také vyhrát, „zhluboka se nadechl:“ Já nevím, uvidíme jak to bude, jen chci titul, to je hlavní věc. „Red Bull KTM Factory Racing Jeffrey Herlings „má jednu věc v hlavě a nebude moci relaxovat, dokud ten titul nezíská. Není to dost pro Bludného Holanďana, který šel do pekla a zpět v posledních dvou letech.

Jako vystřelená „kulka“ budou Yamalube Star Racing  Yamaha s Cooperem Webbem a duo Monster Energy Pro Circuit Kawasaki –  Adam Ciancarulo  a Joey Savatgy. Webb je známou tváří v Evropě již nějakou dobu, zatímco Ciancarulo a Savatgy budou závodit v FIM mistrovství motokrosu světa poprvé.

BuildingBridge_MXGP_17_AME_2016

K dispozici je nová vlna mladých talentů. V Evropě se rýsuje žhavá vyhlídka a to zvláště po impozantním debutu v MX2 s Red Bull KTM Factory Racing a Jorgem Pradou minulý víkend, zatímco ve Spojených státech to je Monster Energy Kawasaki a Austin Forkner. Oba tyto mládenci vědí, jak na sebe upozornit a jsou v procesu nastavování světu motokrosu horkých chvil. Také další debut v MX2 tento víkend bude pro Bud Racing Monster Energy Kawasaki Američana a vícemistra EMX 250 Darian Sanayei, kdo bude na show v pátek večer s kolegy americkým Cooperem Webbem, a španělským talentem Jorge Pradou.

Tým Suzuki World MX2 a Jeremy Seewer měli víkend na to zapomenout v Nizozemsko, takže není pochyb o tom, že se nemůže dočkat, až se postaví na startovní rošt.

Boxex1_MXGP_17_AME_2016

Zpět na domácí půdě pro tým Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing s Thomasem Covingtonem, je to nový hrdina na pořadí poté, co vyhrál  jeden závod na Herlingsově dvorku minulý víkend. Covington má tendenci se zlepšovat, takže je snadné počítat s tím, že pojede impozantní jízdu a také jeho kolega Max Anstie bude chtít, aby tento víkend jel působivě.

MX2 CHAMPIONSHIP TOP TEN:

1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 644 bodů;
2.Jeremy Seewer (SUI, SUZ), 568 bodů;
3. Benoit Paturel (FRA, YAM), 460 bodů;
4. Max Anstie (GBR, HUS), 447 bodů;
5. Pauls Jonass (LAT, KTM), 403 bodů;
6.Dylan Ferrandis (FRA, KAW), 378 bodů;
7. Petar Petrov (BUL, KAW), 351 bodů;
8. Brian Bogers (NED, KTM), 349 bodů;
9. Samuele Bernardini (ITA, TM), 341 bodů;
10. Aleksandr Tonkov (RUS, YAM), 320 bodů.

 HARMONOGRAM

Pátek:

15:45 MX2 Volný trénink
16:15 MXGP Volný trénink
17:45 MX2 Měřený trénink
18:30 MXGP Měřený trénink
20:40 MX2 kvalifikační závod
21:20 MXGP kvalifikační závod
Sobota:
15:00 MX2 Warm up
15:20 MXGP Warm up
17:15 MX2 1. závod
18:15 MXGP 1. závod
20:10 MX2  2. závod
21:10 MXGP 2. závod

Text a foto: TZ
reklama


reklama


reklama