fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně České republiky

Šesté místo a důležité body

Závodní neděli Velké ceny České republiky na Masarykově okruhu v Brně výrazně ovlivnil déšť, který se už od ranních hodin snášel na jihomoravské závodiště.

Kornfeil1(1)

Pro Jakuba Kornfeila ale mokrý závod nebyl nijak velkou hrozbou. Kvůli novému uspořádání jezdců na startu navíc odstartoval z osmé pozice a v brzkých fázích závodu zaznamenal velký progres. Usadil se mezi nejrychlejšími třemi a k velké radosti domácího publika se dostal na druhé místo. Po chybě ve Schwantzově zatáčce ale o několik pozic přišel a s nejrychlejšími začal ztrácet kontakt. Sedmý Kornfeil ale dvě místa opět získal, neboť se Khairul Pawi a Brad Binder na zmoklé trati odporoučeli k zemi. To ale na našeho jezdce ještě čekala spousta práce, když pětičlenná skupina vedená Niccoló Antonellim stáhla rozestup a Ital zaútočil na Kornfeilovo páté místo. Dvojice Kornfeil a Antonelli se z vláčku utrhla a boj o páté místo byl tedy čistě v jejich režii. Naše osmdesát čtyřka nakonec zvolila cestu bezpečného dojetí a z domácí Velké ceny veze velmi cenných deset bodů za konečnou šestou pozici. V šampionátu je Kornfeil desátý se šedesáti osmi body.

Kornfeil2(1)

Jakub Kornfeil: „Doufám, že mé šesté místo všechny fandy a partnery tady v Česku potěšilo, protože dnešní závod byl jen pro ně. Samozřejmě jsem se hned od začátku snažil jet vepředu a pokud možno poodjet. Kluci ale byli rychlí a pořád se za mnou drželi. Rychleji už jsem prostě jet nedokázal. Ke konci závodu bylo na trati stále více vody a pneumatiky držely čím dál méně. Můj čas na kolo se také zpomalil a to byl velký problém. S Antonellim se nám podařilo utrhnout ze skupiny a on pak ujel i mně. V tu chvíli už šlo jen o bezpečné dojetí. Velký dík patří týmu za super motorku. Zároveň jsem moc rád za velmi důležitých deset bodů do hodnocení šampionátu. Ještě jednou moc díky všem partnerům a fanouškům, kteří celý víkend drželi palce. Byl to fajn víkend!“

Kornfeil3

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz