Skip to content
reklama


Smolný závod pro tým Husqvarna – Tennessee Knockout 2016

Smolný závod pro tým Husqvarna – Tennessee Knockout 2016

Po slibním začátku skončil závod Tennessee Knock Out 2016 pro tým Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing obrovským zklamáním, protože ani jeden z jezdckého dua Mike Brown a Colton Haaker nedojeli do cíle.

Mike Brown at Tennessee Knockout Extreme Enduro

Dvojnásobný vítěz tohoto závodu Mike Brown si vždy tento závod extrémního endura užívá, protože je to jeho domácí závod. Brown byl dychtivý po pódiovém umístění a během celého dne tomu vše nasvědčovalo.

V kvalifikačním závodě byl Brown čtvrtý nejrychlejší. První vyřazovací závod dokončil na pátém místě a druhý vyřazovací závod vyhrál, což mu zajistlo účast ve finále. Ihned od začátku finálového závodu se Brown usadil na třetím místě, kde pohodlně jezdil většinu závodu. Bohužel následoval pád v kluzkém výjezdu, při kterém si Mike řídítky zasáhl oblast žaludku a následně byl nucen ze závodu odstoupit.

Mike Brown

Colton Haaker se nyní soustředí na přípravu na závody AMA EnduroCross, které jsou pro něj prioritou, ale s velkým nadšením uvítal možnost startovat v tomto extrémním endurovém závodě. Na poslední chvíli se Colton rozhodl pro volbu čtyřtaktní 350 oproti původnímu plánu startovat na dvoutaktní 250. Haaker se na této náročné kluzké, blátivé a kamenité trati cítil jako doma. V kvalifkační jízdě vybojoval druhé místo a první vyřazovací závod doknočil také na druhé pozici, čož ho řadilo mezi favority na celkové pódiové umístění. Ve druhém vyřazovacím závodě Colton vedl, ale potkala ho smůla v podobě malého pádu, při kterém poškodil svůj motocykl o kámen a nemohl následně nastartovat. Po usilovné opravě se vydal na stíhací jízdu, ale bohužel již nestihl dohnat jezdce na postupových pozicích a nepodařilo se mu postoupit do finálového závodu.

Colton Haaker at Tennessee Knockout Extreme Enduro

Colton Haaker:„Jsem velmi zklamaný. Nepodařilo se mi probojovat do finále, ale to se občas v závodění stává. Až do druhého vyřazovacího závodu probíhal můj den velmi dobře. V kvalifikační jízdě Hot Lap jsem skončil druhý a potom se jsem skončil také na druhém místě v první vyřazovací jízdě za Codym Webbem. Ve druhé vyřazovací jízdě jsem vedl , ale bohužel jsem měl malý pád a poškodil svůj motocykl v kamenité sekci a ten potom nešel nastartovat. Podařilo se nám tento problém vyřešit, ale i když jsem se jsem se snažil dohnat ztrátu na postupové pozice, tak se mi to bohužel nepodařilo. Jsem zklamaný, protože jsem cítil, že bych mohl zajet dobrý výsledek v konečném hodnocení.“

Colton Haaker

Tim Weigand (Manažer týmu):„V úvodu dne se našemu týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing slušně dařilo, ale následně nás provázela už jen smůla. Mike i Colton jeli opravdu velmi dobře, ale oba je potkala smůla. Mike není v tomto závodu žádným nováčkem a už se mu zde podařilo dvakrát zvítězit. Vždy se zde snaží zajet nejlépe jak umí, protože je to jeho domácí závod. Podařilo se mu probojovat přes vyřazovací jízdy až do finále, kde jezdil poměrně v klidu na třetím místě. Bohužel pár kol před koncem ho postihl pád na kluzkém výjezdu, při kterém byl zasažen řídítky do oblasti hrudníku a žaludku. Mike je tvrdý závodník a snažil se pokračovat dál, ale následně ze závodu odstoupil. Colton se intenzivně připravuje na EnduroCross, ale přesto s nadšením přijal možnost startovat na tomto závodě. V dopoledních závodech předváděl velmi jistou jízdu a cítil se na dobrý výsledek také ve finále. Bohužel v jedné z posledních vyřazovacích jízd spadl v kamenité sekci a poškodil svůj motocykl, který se bohužel nestačilo opravit dostatečně rychle a Coltonovi unikla postupová šance do finále.“

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama