fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně Aragonie

Brzký konec

Velká cena Aragonie byla pro Jakuba Kornfeila opravdu hořkou pilulkou. Po slibně vyhlížejícím úvodu přišla rána v podobě nepodařené kvalifikace. Poslední kapkou pak byl předčasný konec nedělního závodu.

kornfeil

Jakub se do závodu kvalifikoval na 26. pozici. Kvůli penalizaci z prvního volného tréninku ale na roštu musel o další tři příčky níže – složité vyhlídky pro našeho jediného zástupce ve třídě Moto3. Ihned po startu do závodu se ale zdánlivě bezvýchodná situace začala obracet v nadějnější průběh. Jakub se probojoval na 22. příčku což je rozhodně zajímavý progres. Jenže na konci prvního úseku přišla poslední rána. V zatáčce číslo pět poslala našeho závodníka k zemi María Herrera a bylo dobojováno. Z hrozivě vypadajícího pádu si naštěstí závodník z Rohatce u Hodonína odváží jen pár odřenin. I přes dnešní nulu najdeme Kornfeila v hodnocení šampionátu na desátém místě.

kornfeil2

Jakub Kornfeil:Dobře jsem odstartoval a předjel několik jezdců. Za Pawim jsem pokračoval na 22. místě. Jenže brzy přišla zatáčka číslo pět, kde došlo ke kontaktu mezi právě Pawim a Mariou Herrerou. Její padající motorka pak zasáhla mou zadní část a já byl katapultován ze sedla své Hondy. Nebylo to zrovna jemné přistání. Nebyl jsem ani schopný odejít po svých. Trošku mě bolí rameno a kotník, ale naštěstí nemám nic zlomené, což je určitě dobrá zpráva. Je to velká škoda. Závod začal velmi dobře a cítil jsem, že na body to mohlo bez problému jít. Ale i toto jsou závody a musíme se s tím srovnat. Startovat ze zadních pozic bohužel nese i toto riziko.“

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz