fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Harley-Davidson odstartuje X Games v Austinu! Extrémní flat-trackové závody už dnes večer

Již dnes večer, ve čtvrtek 2. června, odstartují v americkém Austinu Harley-Davidson flat-trackové závody letošní ročník sportovního podniku X Games. Harley-Davidson flat-trackových závodů se v tomto roce zúčastní špičkoví závodníci z celého světa, kteří půjdou v extrémním půlmílovém závodu na okruhu Circuit of the Americas až na samou hranici svých možností. Jezdci budou bojovat o zisk první zlaté medaile na austinských X Games i o výhru nového motocyklu Harley-Davidson Street 750. Závod, jehož start je stanoven na 21 hodin místního času, bude živě přenášet americká sportovní televize ESPN.

 

Harley-Davidson je oficiálním sponzorem X Games, světového sportovního podniku zamřeného na extrémní sporty, který se koná ve dnech 2. – 5. června na náročném okruhu Circuit of the Americas. Ten již dnes večer zahájí právě Harley-Davidson flat-trackové závody, kterých se rovněž zúčastní tovární jezdci H-D Brad Baker a nováček Davis Fisher.

X Games_H-D

„Motocyklové flat-trackové závody jsou jednoznačně originálním akčním sportem,“ říká Dino Bernacchi, Marketingový ředitel H-D USA a dodává: „X Games poskytují tomuto vzrušujícímu motorsportu dokonalou možnost, jak demonstrovat dovednosti a maximální nasazení závodníků.“

 

18letý tovární jezdec Davis Fisher tak usedne v závodech na nový flat-trackový motocykl H-D XG750R, který byl oficiálně představen minulý týden a svoji závodní premiéru si odbyl před pouhými čtyřmi dny v rámci akce Springfield Mile. Motocykl vycházející ze sériového Street 750 disponuje vodou chlazeným dvouválcovým motorem, který je ve verzi Revolution X speciálně upraven pro závodní účely. Dokáže tak obstát i v extrémním horku a výrazně závodníkovi přispět k dobrému umístění v cílové rovince.

X Games_H-D 2015_Baker

Připomeňme, že H-D se svými týmovými jezdci bodoval už v loňském ročníku X Games. Na stroji XR750 v něm Brad Baker obsadil 3. místo ve flat-trackovém závodě. „Závodní tým Harley-Davidson je opravdu nadšený, že je zpět na X Games v Austinu a může se zde opět představit fanouškům,“ říká 23letý Baker, který dokonce v roce 2013 získal titul Národního šampiona AMA. „Na nové půlmílové trati jsem zde závodil už v dubnu a byl to neskutečně rychlý a vzrušující zážitek. Navíc teď jsou zde ti nejlepší přední jezdci, což by mohlo předpovídat skvělý závod,“ dodává Baker.

 

V Harley-Davidson flat-trackovém závodě se zároveň k Bakerovi a Fisherovi připojí ještě tovární jezdci Kenny Coolbeth jr. a Jake Johnson, kteří v minulosti rovněž získali titul Národních šampionů AMA. Ikonická motocyklová značka tak vstupuje do X Games se značným očekáváním.

X Games_H-D 2015

Doprovodný program ve stylu H-D

Kromě flat-trackového závodu bude Harley-Davidson zastoupen i ve speciální festivalové vesnici s názvem Galleria. V ní bude všem návštěvníkům k dispozici například JumpStart simulátor, který fanouškům umožní okusit reálný zážitek z jízdy na H-D, ať už patří mezi jezdce či nejezdce. Kromě toho bude Harley-Davidson ve svém salonku hostit autogramiády a setkání se sportovci a rovněž zde budou volně dostupné malé pozornosti a další drobnosti. Zájemci také mohou vyhrát účast na tréninkové akademii řízení Harley-Davidson, VIP jízdní zážitek nebo motocykl z nadcházejícího modelového roku 2017.

 

Během celé akce budou mít návštěvníci možnost vidět rovněž nejlepší skateboardisty, motocyklisty a BMX závodníky a chybět nebude ani noční koncertní program.

 

Více informací o X Games je k dispozici na: http://xgames.espn.go.com/xgames/austin/

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz