Skip to content
reklama


Oliver König si zvykal na ďábelský superbike

Oliver König si zvykal na ďábelský superbike

Text a foto: TZ
Text a foto: TZ
Text a foto: TZ

Má za sebou první větší krocení superbikové „bestie.“ Oliver König v pondělí a v úterý absolvoval oficiální testy ve španělském Aragonu, zvykal si na rychlý stroj a odlišnější způsob jízdy. „Dříve jsem byl zvyklý více kroužit, teď se musím naučit s motorkou co nejpozději brzdit a při výjezdu ze zatáčky driftovat. Tohle je ale styl, který mi vyhovuje,“ pochvaloval si český jezdec z týmu ORELAC Racing, kterému sezona v královské třídě superbiků začíná už v pátek.

V minulém roce po okruzích kroužil s motorkou z nejslabší třídy Supersport 300, která měla 50 koní. Nyní má pod sebou superbike s výkonem 250 koní, jízdní styl a volbu stopy musí König významně upravit. „Ale mnohem víc mi to vyhovuje, protože se slabým supersportem jsem při nájezdu do zatáček brzdil minimálně, spíše jsem jí vykružoval. Teď musím brzdit v poslední moment, pak se s motorkou trochu sklouznout a rychle vyjet. Je to ďábelsky zábavné,“ popsal český jezdec, který po dva dny testoval superbikovou litrovou Kawasaki.

Oliver Konig
Oliver Konig

V celkovém součtu časů ze dvou dnů obsadil König 23. místo, na nejrychlejšího Jonathana Reu z Británie ztratil čtyři vteřiny. „Bylo to poprvé, co jsem se svezl se superbikem na trati za suchých podmínek. Doufal jsem, že budu špičce trochu blíž. Progres jsem ale předvedl, z toho mám velkou radost,“ hodnotil dvoudenní testy Oliver König ze španělského týmu ORELAC Racing. Jeho nejrychlejší čas činil 1:52.729, to Rea se dostal v Aragonu jako první jezdec na superbiku pod jednu minutu a 49 vteřin. „Hlavní účel testů byl se více sžít s motorkou a pracovat na zatáčení. Moc jsem si to užil – je úžasné jet přes 300 km/h na té dlouhé rovince.

Velmi pozitivní pro českého jezdce je fakt, že za celou dobu nespadl. Neměl větší problém se silným výkonem motorky. „Ve Španělsku je zima, gumy nebyly moc zahřáté. Myslel jsem, že s tím Oliver praští, podmínky byly fakt náročné. To se nestalo. Naopak, plní všechno, co mu z týmu zadají. Mají z něho radost, panuje výborná atmosféra,“ prohlásil Miloš Čihák, zkušený manažer. Königa jen mrzelo, že nebyl schopný zajet ještě rychleji na kvalifikačních pneumatikách. „Nevyužil jsem jejich potenciál, protože jsem provedl jednu chybu v mém nejrychlejším kole. K tomu ale na testování dochází, do závodu jsem se poučil,“ dodal König.

Českého motocyklového závodníka teď čeká dva dny volna, ve kterých bude hlavně odpočívat a nabírat sílu. V pátek jsou na programu tréninky, v sobotu pak kvalifikace a první závod. V neděli se v Aragonu uskuteční další závod. Šampionát superbiků je k vidění na stanici Nova Sport.

Konig Orelac

Pro více informací se můžete podívat na naše další články v rubrice ASFALT nebo na webu týmu zde.

reklama


reklama


reklama