Skip to content
reklama


24hours OffROAD Maraton Dobřany

24hours OffROAD Maraton Dobřany

střední Evropě odstartuje tuto sobotu 24. května v pravé poledne na Šlovickém vrchu poblíž Dobřan.
střední Evropě odstartuje tuto sobotu 24. května v pravé poledne na Šlovickém vrchu poblíž Dobřan.
střední Evropě odstartuje tuto sobotu 24. května v pravé poledne na Šlovickém vrchu poblíž Dobřan.

Startuje již tuto sobotu za účasti rally mistrů!

blato-022-001
Sedmnáctý ročník nejtěžšího závodu terénních aut ve střední Evropě odstartuje tuto sobotu 24. května v pravé poledne na Šlovickém vrchu poblíž Dobřan. 

Nejlepší posádky offroadových speciálů se opět pustí do 24 hodinového boje s nástrahami trati, vlastními silami i výdrží techniky. Na startu se objeví známí rally závodníci: například Dušan Randýsek závodící v bugině za VYPE racing team, Jaroslav Valtr s Martinem Kolomým, jedoucí ve speciálu nad dva litry pod VALTR offroad teamem či Zdeněk Pořízek mladší s Pořízek offroad teamem a speciálem do dvou litrů. Všichni budou bojovat nejen o vítězství v kategorii, ale i absolutní zlato. Dobřanské klání často rozhoduje o vítězi celého seriálu. A najeté kilometry jsou potřebné do absolutního pořadí sezony. Konkurence bude znásobená o účast loňského vítěze KB System offroad teamu, který touží po pátém dobřanském „skalpu“. Vzhledem ke změnám v prostoru depa i parkování pro diváky upozorňujeme na zvýšenou pozornost ke značením a k pokynům organizátorů. Ty základní včetně mapy jsou již nyní na www.offroadmaraton.cz.

blato-022-002

24hodinovce budou již dle tradičního modelu předcházet dvouhodinovky čtyřkolek v 7:00 a motorek v 9:30. V obou kláních nastoupí i starší junioři na půl hodiny. Po představení posádek aut v 10:00 posádky provedou poslední úpravy, před polednem zaparkují své vozy pod Šlovickým vrchem, vyjdou nahoru a úderem dvanácté hodiny seběhnou ke svým strojů a vrhnou se do offroadových soubojů. V odpoledním programu budou také závody dětí a mladších juniorů mezi 14:00 a 15:00 a kulturní program s kapelami Spheres, Phil Shoenfelt & Southern Cross, PAKÁŠ a Greyhound.

Diváci se mohou těšit na dvacítku automobilových speciálů a pravé offroadové prostředí: všudypřítomný adrenalin, odstřikující bláto a situace, při kterých tuhne krev v žilách. Průběh závodu, na který se závodníci celý rok připravují a těší, i výsledkový servis budou všichni moci sledovat na velkoplošné obrazovce v dosahu kvalitního nonstop občerstvení.

Program 24hours OffROAD Maraton Dobřany:

SOBOTA 24. května
07:00 – 09:00 závod čtyřkolek
09:30 – 11:30 závod motorek
10:00 představení posádek aut
12:00 START 17. ROČNÍKU ZÁVODU AUTOMOBILŮ NA 24 HODIN
14:00 – 15:00 závody dětí a mladších juniorů na jednodušší trati
16:00 vyhlášení výsledků závodů čtyřkolek, motorek, dětí a juniorů

Odpolední hudební program:
Spheres, Phil Shoenfelt & Southern Cross, PAKÁŠ, Greyhound

NEDĚLE 25. května
12:00 konec závodu automobilů
12:30 vyhlášení výsledků
13:00 oficiální závěr

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama