Skip to content

Königova stíhací jízda bez bodu. Po Nizozemsku ho čeká závod v Mostě

TEXT A FOTO: TZ

Problémy v kvalifikaci, ale zajímavé stíhací jízdy. Tak lze shrnout vystoupení českého motocyklisty Olivera Königa v nizozemském Assenu. V šampionátu Supersportů 300 v tréninku sice skončil na pátém místě, ale do závodů startoval ze zadních řad, čímž nemohl absolutní špičce konkurovat. V sobotu z toho vyšel dobře výsledkově, po penalizaci byl třináctý a bral tři body, v neděli skončil na 23. místě. Ze svého výkonu měl lepší pocit. „Časy jsem jezdil stabilní,“ uvedl König, kterého čeká domácí závod v Mostě.

Na startu na něj zbyla až předposlední řada. Z kvalifikace si totiž přinesl trest za nezodpovědnou jízdu. „Rozdíl mezi 29. a 38. místem není až tak velký, takže jsem se s tím nestresoval,“ sdělil člen týmu Movisio. Svou pozici označil za komplikovanou nikoli beznadějnou. „Není nemožné dostat se dopředu, ale je to složité. Než jsem se propracoval, vedoucí skupinka byla pryč a už nebylo moc co vymýšlet,“ přiznal devatenáctiletý jezdec z Prahy.

Posun tu ovšem byl. Po prvním kole figuroval König na 28. místě, po druhém na 27. a po třetím na  24. „Nedělní závod byl lepší než včerejší. Konečná ztráta nebyla až taková. Za to jsem rád,“ hledal pozitiva mladík, jenž jezdí na motorce Kawasaki Ninja 400. „Je to ale pořád dokola, je potřeba být vepředu v kvalifikaci,“ neskrýval český reprezentant po závodě, který vyhrál Brit Tom Booth-Amos.

Příští zastavení seriálu Supersportů 300 bude pro Königa mimořádně prestižní. Začátkem srpna ho čekají domácí závody v Mostě. „Teď cítím zklamání. Je ovšem třeba zachovat chladnou hlavu a pracovat na zlepšení,“ uvedl manažer týmu Movisio Miloš Čihák. „Kvalifikaci musím odjet stejně jako tréninky, pak to bude dobré,“ nabídl možnou cestu sám jezdec.