Skip to content

Do finále z dvanácté pozice – Jakub Kornfeil

Mistrovství světa silničních motocyklů již zcela určitě došlo do finále. Na okruhu Ricarda Torma u španělské Valencie dnes byly na programu kvalifikační jízdy na závěrečnou Velkou cenu sezóny 2014.

Okruh Ricarda Torma v Cheste u Valencie je nádherný motoristický stánek. Jeho rozložení a umístění tribun divákům přináší jedinečnou podívanou a rozhled na téměř celou dráhu. Mezi fandy je to bezesporu velmi oblíbené místo. Z pohledu našeho závodníka Jakuba Kornfeila to ale až tak úplně není. Ve volných trénincích se mu příliš nedařilo. Po pátečních jízdách byl dokonce až ve třetí desítce na čtyřiadvacáté pozici. V součtu všech volných tréninků to pak bylo o sedm pozic lepší. V kvalifikaci si ale Jakub polepšil. Většinu tréninku se nacházel na hranici patnáctého místa, když se jeho čas pohyboval lehce nad hranicí jedné minuty a čtyřiceti vteřin. Zhruba sedm minut před koncem se ale Jakub dostal do tempa a začal zrychlovat. S časem 1.40:295 se posunul na třináctou pozici. Z té byl ale opět odsunut a uzavíral první patnáctku. Na toto zlepšení Kornfeil navázal časem 1.40:129. Necelé dvě minuty před koncem si ale český jezdec zajel své maximum. Svoje nejrychlejší kolo stlačil na 1.39:969, čímž si definitivně vydobyl dvanáctou startovní pozici. Na poleposition Jakub Kornfeil ztratil 0.786 sekundy.

asfalt-041-01

JakubKornfeil#84(místo na startu:12.):

„Dvanácté místo není žádná ostuda. Jistě, není to třetí místo jako v Malajsii, ale není to ani sedmnácté jako na Phillip Islandu. Navíc, tento víkend jsme v úplně jiné situaci. V pátek jsem byl čtyřiadvacátý, nedařilo se nám úplně dobře nastavit motorku a celkově jsme na tom nebyli moc dobře. Dnes už to ale šlo o poznání lépe. V kvalifikaci jsme jeli na více zastávek v boxech, což se nám vyplatilo. Celkové nastavení se postupně podařilo docela dobře doladit. Svůj čas jsem po desetinkách stahoval, až jsem se dostal pod minutu a čtyřicet vteřin. Ztrácím necelým osm desetin, což je určitě hratelná ztráta. Dle předpokladů je startovní pole tady ve Valencii velmi vyrovnané. Podobně tomu nejspíš bude také zítra. Tento okruh je přímo stvořený pro předjíždění, což doufám pomůže k utvoření jedné velké skupiny a zatraktivnění celého závodu. Doufám, že pomine ten docela silný vítr, se kterým se musíme potýkat.“