Skip to content
reklama


52. Memoriál Luboše Tomíčka již 4. 10. 2021

52. Memoriál Luboše Tomíčka již 4. 10. 2021

TEXT A FOTO: TZ
TEXT A FOTO: TZ
TEXT A FOTO: TZ

52. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka se uskuteční 4. října, den po Zlaté přilbě, s ročním zpožděním. Původně plánovaný 52. ročník na loňský rok se nemohl kvůli zpřísnění vládních opatření konat. Z tohoto důvodu museli pořadatelé z Auto klubu Markéta závod odložit.

Věříme, že se v letošním roce situace opakovat nebude a budeme moci všichni společně opět uctít památku skvělého československého jezdce na stadionu Markéta.

Luboš Tomíček (16. srpna 1934–21. října 1968)

Luboš Tomíček byl nejen československý motocyklový závodník na ploché dráze, ale také skvělý kamarád, kolega, manžel a otec. Jeho jméno se ve světě ploché dráhy skloňovalo mockrát, a to i po jeho tragické smrti, když začal závodit jeho syn a později i vnuk, oba nositelé stejného jména. Bohužel ani jeden neměl možnost naslouchat rady zkušeného závodníka, protože Luboš Tomíček nejst. přišel o život při sportu, který miloval. Psal se rok 1968 a v Pardubicích zbývalo už jen jedno finálové kolo. Československo v něm mělo svého zástupce – Luboše Tomíčka. A začátek vypadal nejlépe jak mohl, Luboš zaujal první pozici a za ním se vedly další souboje. Jenže československý jezdec upadl a zřejmě by se nic nestalo, kdyby neupadl pod kola závodníka jedoucího na posledním místě, který se mu již nestačil vyhnout. Mladý život talentovaného jezdce, i přes snahu lékařů, o den později vyhasl.

O rok později, v roce 1969, se uskutečnil první ročník Memoriálu nesoucí jeho jméno. Závod byl založen na jeho počest a až do roku 2019 se odjel každoročně bez přestávky. Není to pravidlem, ale Memoriál je hodně pojen s pondělím, konkrétně po Zlaté přilbě, kde Luboš Tomíček přišel o život.

Harmonogram závodu

13:00               Otevření pokladen

16:00               Otevření stadionu

18:00               Slavnostní nástup

18:10               Start závodu

cca 20:30        Konec závodu

20:40               Závěrečný ohňostroj

Slavnostní nástup Memoriálu se již několik let neobejde bez jezdců na strojích Harley – Davidson a doprovodu hezkých žen. A nebude tomu jinak ani při letošní ročníku. Jezdce na slavnostní nástup dovezou tyto luxusní stroje do prostoru startu, kde začne jejich tradiční představení.

I ohňostroj k pražským závodům neodmyslitelně patří a diváky o tento zážitek pořadatelé neochudí ani při 52. ročníku. 

STARTOVNÍ LISTINA:

Předprodej vstupenek zahájen

Předprodej vstupenek byl již zahájen a probíhá online na Ticketportalu:

https://www.ticketportal.cz/event/52-rocnik-Memorialu-Lubose-Tomicka

nebo na prodejních místech Ticketportalu. Vstupenky budou k dispozici také v den závodu na pokladnách stadionu. Ceny začínají již od příznivých 190 Kč do nečíslovaných sektorů, 290 Kč na sektor A hned u startu. Děti do 15 let mají vstup zcela zdarma, a to do kamkoliv mimo hlavní tribunu A.

reklama


reklama


reklama