fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Vzájemný respekt je šance, jak přežít

V sobotu 25.7. 2015 proběhne na fotbalovém hřišti Rehabilitačního ústavu v Kladrubech 8. ročník motorkářského srazu Keep Respect, jehož podtitul zní „den všech, pro které se motocykl stal součástí života, láskou i osudem“. Akce na podporu handicapovaných si klade za cíl nejen pomoc klukům, kteří po nehodě na motocyklu zůstali upoutáni na invalidním vozíku, ale organizátoři chtějí hlavně upozornit na nebezpečí, které sebou jízda na motorce přináší a vybízejí tímto k vzájemné ohleduplnosti a respektu bez ohledu na to, zda sedíme za volantem auta nebo v sedle motocyklu.

Keep Respect 2014 (01)

Na Keep Respect se každoročně sjíždějí nejen motorkáři ze všech koutů naší republiky, ale přijíždějí i lidé, kteří vlastní motorku nemají. Výjimkou nejsou ani rodiny s dětmi, čímž je kladrubský motosraz nejen atypický, ale celé akci to dává další význam. Každoročně nám totiž dorůstá nová generace bikerů, a čím dříve se u nich s osvětou začne, tím větší šanci „přežít“ v silničním provozu budou mít.

Keep Respect 2014 (03)

Celodenní akce na hřišti kladrubského rehabilitačního ústavu začíná v 10 hodin dopoledne, odjezd na spanilou jízdu je v pravé poledne. Jako každoročně, i letos je pro všechny návštěvníky připraven pestrý program. Stuntriding show Mirka Freye, Bezpečně na motorce s Mírou Lisým, vystoupení rockových kapel, soutěže, ale tradičně i instruktáž první pomoci při nehodě motorkáře. Fanoušky FMX mistra světa Libora Podmola určitě potěší jeho autogramiáda. K vidění budou veteráni Posázavského veterán klubu i plochodrážní speciály z divišovské Jawy. Kdo se bude chtít odreagovat, může si během dne zabubnovat v šamanském týpí, nebo si v bazénu vyzkoušet aquazorbing. Pro všechny je připraveno bohaté občerstvení, tradicí je, že nejen Kofola a červená limonáda, ale i pivo Lobkowicz je výhradně nealko.

Vstupné na akci je každoročně dobrovolné, je tedy na každém, jakou částkou bude chtít přispět. Vybrané peníze budou i letos věnovány ve prospěch handicapovaných. Více informací, zajímavá videa i fotografie najdete na www.keeprespect.cz

Keep Respect_maskot 2014 s logem

K fotografii maskota 2015:

Tváří letošního ročníku je Stanislav „Hegi“ Hegedüš. Standa měl před 12 lety nehodu na motokrosové mašině, při které si zlomil krční obratel, následkem čehož zůstal na vozíku. Má ochrnuté nohy a částečně i ruce. Přesto jezdí nejen na terénní čtyřkolce, ale dokázal se vrátit i za řídítka motocyklu. „Hegi“ je první a jediný vozíčkář v republice, který může na mašině kdykoli kamkoli vyrazit aniž by mu někdo pomáhal s nasedáním a sesednutím. Na letošním plakátu je v sedle svojí Afriky Twin 750, ke které si nechal přidělat „sajdu“ s hydraulickou plošinou, aby mohl přesednou do sedla motorky, ale která slouží zároveň i jako přepravník pro jeho vozíček. Standa se v minulosti pravidelně účastnil kladrubského srazu na čtyřkolce, letos poprvé přijede na své mašině.

Keep Respect 2013 (02)

Keep Respect 2013 (01)Keep Respect 2012 (01)

 

Text a foto: Lumír Kovář, Keep Respect

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz