Skip to content
reklama


Tým MRG se rozjel do druhé půle soutěže Dakar 2017

Tým MRG se rozjel do druhé půle soutěže Dakar 2017

01-logo-mrg-dakar01-logo-mrg-team

 

 

 

MGR Tým a druhá polovina Dakaru 2017

Soutěžní tým Moto Racing Group vstoupil dnes do druhé poloviny legendární vytrvalostní soutěže DAKAR 2017. Dnešní sedmé, maratónské etapě předcházely dva dny, které pomohly všem členům týmu načerpat tolik potřebné síly.    

 

Nejprve byla pořadatelem, vlivem nepřízně počasí v Bolívii, zrušena 6. etapa vedoucí z města Oruro do La Paz. Situaci navíc stížila pozice bivaku, který byl po vydatném dešti doslova pod vodou. Některé týmy,včetně MRG, musely druhý den použít pro vytažení doprovodných vozidel z bahna mobilní vyprošťovací techniku pořadatele.

Následně se celá kavalérie soutěžních strojů a doprovodných vozidel přesunula do nejvýše položeného hlavního města na světě, bolivijského La Paz (3 640 m n.m.), aby zde strávila plánovaný volný den. Do La Paz dorazil také Tomáš Kubiena, bohužel už mimo soutěž v kategorii quadů. Po velmi slibném úvodu v 5. etapě, kdy atakoval nejvyšší pozice, se před nedalekými dunami jeho motor nadobro zastavil a jeho opětovnému chodu již nic nepomohlo. Tomáš tak musel bohužel soutěž nedobrovolně ukončit.

dkr2017-0650

I přes tuto skutečnost zůstala v týmu MRG bojovná nálada a již jediný jeho jezdec na trati Milan Engel, startující v kategorii motocyklů, věnoval volný čas relaxaci a načerpání potřebných sil. Na jeho motocyklu KTM 450 Replica se však úsilovně pracovalo, neboť na řadu přišla maratónská etapa, kdy musí závodní stroje a posádky vydržet po etapě jednu noc bez svých asistenčních týmů.

dkr2017-1216

Soutěž tedy pokračovala již zmíněnou maratónskou etapou č.7 do města Uyuni a trať byla opět pořadatelem zkrácena. Milan Engel, který stahoval zpět ztrátu z 5. etapy, kde několikrát netrefil navigační bod, si dnes nevedl špatně a podařilo se mu 44. místem v etapě posunout v celkovém pořadí kategorie motocyklů na 31. místo.

dkr2017-1523

Zítra pokračují účastníci rallye Dakar 2017 další, tentokrát 8. etapou z Uyuni do Salta. Tým MRG věří v další posun Milana Engela vzhůru do top 30.

img-2693

p1260756

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama