Skip to content
reklama


REDAKCE TESTUJE: Dvoudílná moto kombinéza MBW Denis

REDAKCE TESTUJE: Dvoudílná moto kombinéza MBW Denis

Název je trochu zavádějící, tahle komboška totiž opravdu není parchant na zabití. Spíš pár motoparchantů před zabitím zachrání a minimálně jim ušetří nějakou tu bolístku.

denis-moto-kombineza (1)

Tahle komba od dnes již dobře známého českého výrobce MBW je opravdu praktickým kouskem oblečení a svým zaměřením se řadí někam k cestovně sportovnímu využití. Měl jsem tu čest jí vyzkoušet na vlastní kůži a v průběhu testování jsem mohl objektivně zhodnotit řadu jejích kvalit. Jediné, co jsem si nevyzkoušel, byla její funkčnost při pádu… ale pár ran loktem, kolenem a ramenem do zdi proběhlo a ani to moc nebolelo.

1425006145_573_denis-moto-kombineza

Jedná se o dvoudílnou kombinézu, v pase sepnutou zipem, se strečovým kevlarovým materiálem na těch správných místech, takže pohyb je až neuvěřitelně volný. Na druhou stranu místa exponovaná při případném pádu jsou vyrobena z kvalitní a zároveň jemné hovězí usně o tloušťce 1,2 – 1,3 mm. Navíc na přední části bundy je použita Cordura. Tady jsou viditelně zúročeny již několikaleté zkušenosti výrobce. Protože co má být pružné, to pružné a pohybu nezabraňující fakt je. Co má být neprůstřelným pancířem, to jím je taky a co má dobře prodyšné, to má víc v sobě vzduchu než Marilyn Monroe pod sukní. Kombinéza tedy neobsahuje zbytečnou kůži tam, kde by přinášela jen pot či omezení pohybu, a to dělá z tohoto kousku tak praktický nástroj ochrany. Zkrátka je to ten typ extra jemné kombošky, kterou skoro necítíte a přitom se nemusíte bát silničního lišeje. Je tedy více než vhodná zejména na delší cestování, ale má i suché zipy na kolenou pro připnutí sliderů. Takže to na cestách po světě můžete do zatáček vodit v klidu po kolenou… a vlastně i po zadku, ale to asi na přihlížející buchty takovej dojem neudělá. Najde se na ní řada reflexních prvků, při pocení vás zas chrání antiseptická vložka. Má i kapsu… má zkrátka vše, co by měla mít! Navíc má na těch správných místech chrániče prověřené Státní zkušebnou a garantujících 1,8 x větší účinnost, než je norma. Precizní promyšlenost představuje i vhodné použití jednoduchých, dvojitých a zejména trojitých švů. Zase vždy jen tam, kde je ideální variantou ten či onen. O své bezpečí se v ní tedy rozhodně bát nemusím… A kdo ví, zítra jí totiž vezmu na první letošní trénink na autodromu v Mostě a třeba pak budu moci poreferovat i o té ochraně při pádu.

1425006144_489_denis-moto-kombineza

Denis si nehraje si na nic, čím není. Svou práci plní špičkově a během testů jsem nenarazil na žádný funkční problém nebo nedostatek. Design je vždy otázkou vkusu a to radši nechám na posouzení každého z vás. Můj vkus vkus na ženský, motorky i politiku je dost mimo standard… takže ani u kombinézy to asi nebude zrovna berná mince, když řeknu, že se mi líbí.

Vyšlo v Motorbike 4/2015.

Text: Jindřich Adelt

Foto: Archiv

Stránky výrobce: www.mbw.cz

reklama


reklama


reklama