Skip to content
reklama


REDAKCE TESTUJE: Akční kamera Kitvision EDGE HD30W

REDAKCE TESTUJE: Akční kamera Kitvision EDGE HD30W

Dnešní doba je příznivě nakloněna všelijakým technickým vymoženostem, které nám mají usnadnit nebo zpříjemnit život. Jednou z nich je i kamera Kitvision EDGE HD30W, které jsme se podívali na zoubek. Odolá takhle outdoorová kamera opravdu všemu, co napadne našince, že by s ní mohl vyzkoušet?

91T4pr06YaL._SL1500_

S outdoorovými kamerami se v posledních letech roztrhnul pytel a dnes už je možné za relativně rozumnou částku pořídit slušné „dokumentační“ zařízení. Kameru Kitvison EDGE HD30W dostanete v menší, černo-modré krabici, která vyjma samotné kamery obsahuje několik dalších komponentů, které vám umožní s kamerou natáčet nejen v ruce, ale třeba i pod vodou, s připevněnou na řídítkách motorky nebo díky nalepovacím držákům i například na helmě. Celé základní balení čítá 14 částí včetně podrobného českého manuálu + lze dokoupit dalších 5 volitelných součástek (např. držák na hruď nebo WiFi dálkové ovládání).

B403P_SP292_19_4HP94

Samotná kamera je malinká a lehoučká, můžete ji tedy mít pořád u sebe, ať cestujete kamkoli, bez ohledu na kapacitu zavazadel apod. Váží necelých 60 gramů, a pokud na ni navěsíte TFT displej a baterii, pořád váží ještě krásných 114 gramů. Základní obsluha je opravdu jednoduchá, žádná zbytečná tlačítka, i při jízdě se dá rychle a bezpečně zapínat a vypínat nahrávání. K dispozici v balení je i voděodolné pouzdro s výměnnou zadní stěnou, takže lze natáčet pod vodou, v dešti atd. a to s přidaným TFT displejem nebo i bez něj. Hodně praktická drobnost, kterou vysoce cením, je černá plastová krytka čočky na voděodolném pouzdru. O dost se zmenšuje pravděpodobnost poškrábání místa, přes které čočka kamery snímá záběry, protože když nenatáčíte, jednoduchým pohybem si čočku přikryjete a vydrží vám tak mnohem déle. A díky tomu je samozřejmě i kvalita nahrávání lepší.

 

 

 

 

A nyní trocha technického popisu: na čelní části kamery je umístěno jedno tlačítko (nahrávání videa) a čtyři přepínače (vypínací, přepínač světelného senzoru, přepínač G-senzoru a přepínač WiFi). Jednotlivé módy a nastavení jsou zřetelně popsány v českém návodu. Je tedy na vás, jestli budete nahrávat v továrním nastavení, nebo si nahrávání přizpůsobíte konkrétní potřebě. Nahrává se do formátu MOV a objektiv je krásně širokoúhlý – 175 stupňů a odolává provozním teplotám v rozmezí -10 až + 50⁰C (kamera přežila jak lednici, tak i ponechání na přímém slunci – cca 40 stupňů).

Kitvision-Edge-HD30W-Action-Cam_3

Podotýkám, že kameru jsme testovali asi měsíc a prošla několika zatěžkávacími zkouškami ve formě manipulace několika lidí (naši redaktoři se naučili s kamerou zacházet, a pak mi referovali, jak se jim natáčelo) a jako poslední pomyslný hřebíček do rakvičky ji dostali na hraní jedno odpoledne i děti. Zkoušeli jsme s ní natáčet všechno možné – jízdu na motorce, kdy byla připevněna na řídítkách, natáčení závodů z pohledu diváka, běžné natáčení lidí (nelze publikovat veřejně), dokonce jsme ji ve voděodolném pouzdru i vykoupali. Se ctí přežila všechno a fungovala, jak má – koneckonců na krátký sestřih se můžeme podívat na náš web (www.motorbike-czech.cz).

Vydání: 6/2015

Text: Jana Kolací

Foto: archiv

reklama


reklama


reklama