Skip to content
reklama


Offroaďáci už tuto sobotu změří síly v Janovicích

Offroaďáci už tuto sobotu změří síly v Janovicích

20180509155204_janovice

Třetí díl OffROAD Maratonu se odehraje v sobotu 19. května v Janovicích nad Úhlavou. V klatovském okrese se závodníci na čtyřkolkách a motorkách utkají v tříhodinovce, automobilové posádky v pětihodinovém klání. Starší junioři na dospělé trati odjedou 60 minut a nejmladší offroaďáci si body rozdělí na jednodušším okruhu. Počasí napovídá, že si jezdci zřejmě odpočinou od prachu a své schopnosti prokáží na mokré trati.

 
OffROAD Maraton v Janovicích začíná v 7:30 startem čtyřkolek na tři hodiny. V 11:00 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech nastoupí také starší junioři do hodinového klání.

 

 

 

 
První dva podniky letošní sezony byly plné dramatických soubojů. Otevírák se některým favoritům příliš nepovedl, a tak si například absolutní vítěz čtyřkolek z roku 2017 Martin Miřejovský spravil chuť až na druhém klání v Pístovských mokřadech, kde soupeře udolal drtivým tempem od začátku do cíle. Na nyní druhého Juraje Vargu má v celkovém pořadí náskok tří kilometrů.

V jedné stopě zase probíhá lítý boj mezi Petrem Trávníčkem a Jaroslavem Chládkem. Bodově má sice navrch Chládek, ale v součtu kilometrů zatím oba borci jedou „kolo na kolo“. Jen čtyři kilometry na ně ztrácí třetí Jiří Kelich.

Mezi 14:30 a 15:30 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A v 16:00 zaburácí motory všech automobilů, které svedou 5hodinový boj. Stále početnější kategorie bugin slibuje parádní podívanou, stejně jako souboj „klasických“ terénních aut, které nyní vede speciál do dvou litrů Autocentrum Luňák před Wings teamem. Pro všechny vozy je janovická pětihodinovka poslední prověrkou před 24hodinovým kláním v Dobřanech, který se jede 23. června.

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama