Skip to content
reklama


Na High Jumpu zahrají zásadní jména současné rapové scény

Na High Jumpu zahrají zásadní jména současné rapové scény

Text a foto: TZ
Text a foto: TZ
Text a foto: TZ

V termínu 4. a 5. srpna se v lomu v Hřiměždicích uskuteční další pokračování legendární akce High Jump. Skoky do vody z více než 20 metrů, spousta doprovodného programu v okolí žulového lomu, hudební afterparty na několika podiích. Akce High Jump je výjimečná svou unikátní atmosférou, kterou navozuje prostředí zatopeného lomu a jeho okolí. Účast na akci opět potvrdili špičky extrémního skokanského sportu a na návštěvníky tak čeká podívaná na skokany z několika zemí z celého světa.

Kromě skoků do vody je připravena exhibice dalších adrenalinových sportů ale také hudební doprovod. Rapovou stage ovládnou v pátek a v sobotu například PSH, Rest, Prago Union s živou kapelou, Pio Squad, 58G nebo NobodyListen ve speciální show s Nik Tendem. Dalším hudební zónou bude Desparados Dance stage. Zde zahrají DJs zaměřující se na elektronickou taneční hudbu. Jedná se o přední tuzemská jména jako Roxtar, Matamar, TiGi, Saxofrancis, Tokátko a další.

Už po čtyřiadvacáté se v lomu v Hřiměždicích uskuteční závody v extrémních skocích do vody zvané High Jump. Přední skokani a skokanky z celého světa zde předvedou skoky do vody z výšek přesahujících dvacet metrů. Na programu je také pestrý doprovodný program. Obecně je High Jump unikátní akce, při které mohou návštěvníci sledovat skoky do vody přímo z vodní hladiny nebo z břehu lomu.

Kromě závodů ve skoku do vody je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. “Chceme aby bylo pořád na co koukat. Proto bude areál nabitý programem po celý den a to nejen na vodě ale i v okolí lomu”, říká za pořadatele Tomáš Kučera.

Na návštěvníky tak čeká mnoho doprovodného programu. Svou show představí například přední flyboardista Petr Civín. Ten vždy v lomu předvede triky na flyboardu. Flyboard je mladý moderní sport díky kterému se závodníci mohou vznášet nad vodní hladinou. Petr Civín to umí do výšky přesahující patnáct metrů. Dalším programem bude exhibice v u rampě. K dispozici bude mnoho odpočinkových zón.

Tradiční součástí je hudební program. I letos se na několika hudebních stageích představí známá jména tuzemské i zahraniční hudební scény. V první vlně jsme představili především rapové a hip hopové části programu. Jedna stage je věnovaná výhradně těmto stylům. Své koncerty na nich představí zástupci současné a nastupující vlny, ale také legendy hip hopu, které vyšlapávaly cestu v dobách tvorby scény tohoto žánru.

Další hudební zónou bude Desperados Dance Stage. Tu po oba dny opanují přední DJs současné scény taneční hudby. Návštěvníci se mohou těšit na jména jako dj Roxtar, duo Matamar, dj Tokátko, spojení saxofonu a djingu v podání Saxofrancise, na dje Tigiho, Joshua Sovu, spojení trubky a afrohouse v podání DJ VIIITa nebo stálici na High Jumpu dje Frikiho.

Více info: https://www.highjump.cz

reklama


reklama


reklama