Skip to content
reklama


Modelová řada KTM SX 2017 již brzy u prodejců

Modelová řada KTM SX 2017 již brzy u prodejců

Motokrosová modelová řada KTM SX pro rok 2017 se s několika změnami a vylepšeními na svých dvoutaktních i čtyřtaktních strojích dostává pomalu k dealerům. Tato řada obsahuje modely: 125 SX, 150 SX, 250 SX-F, 350 SX-F, 450 SX-F a také zcela novou dvoutaktní 250 SX.

Po tom, kdy loni KTM představila kompletně novou řadu SX motocyklů s vzduchovou přední vidlicí WP AER 48, novým rámem a novými motory (s výjimkou modelu 250 SX) se vývojové týmy v Rakousku a USA zaměřili na vylepšení těchto modelů a také na modernizaci modelu 250 SX, který dostal nový rám a úplně nový motor.

Díky spolupráci s oddělením KTM Motorsports, která následně ovlivňuje sériově vyráběné motocykly, zejména v USA, kde tovární týmy musí závodit na homologovaných motocyklech, které vycházejí ze sériového modelu, je nyní modelová řada SX ještě lepší než kdy jindy. Ryan Dungey na své 450 SX-F dokázal vyhrát druhý titul v mistrovství světa v supercrossu v řadě za sebou.

Díky charakteristickému ocelovému rámu, výkonným Brembo brzdám, kvalitním ráfkům Excel, pneumatikám Dunlop Geomax MX 3S, jednoduchému systému pro výměnu vzduchového filtru, skvělému startéru (kromě modelu 125 SX) a mnohem více dalších „vychytávek“ se KTM opět podařilo posunout laťku v motokrosových modelech o něco výše. Rok 2017 přináší několik vylepšení v čele s možností zapnutí kontroly trakce, která je nyní součastí multifunkčního přepínače palivových map na řidítkách, nového nastavení tlumičů, nové grafiky a několika dalších zajímavých změn.

KTM 250 SX MY 2017_Action

Novinky pro rok 2017:

 • Zcela nová KTM 250 SX
 • Nový multifunkční přepínač palivových map, díky kterému může jezdec zapnout systém kontroly trakce, systém launch control a také vybírat ze 2 palivových map
 • Nové vrchní brýle přední vidlice
 • Nové nastavení zadního tlumiče
 • Pumpička pro nastavení přední vidlice, dodávaná standardně k motocyklu
 • Měřič motohodin
 • Nové vnější trubky na přední vidlici
 • Nové grafika
 • Nový potah sedla
 • Nový svod výfuku u modelu 450 SX-F
 • Nové hliníkové držáky motoru u 4T modelů

Joachim Sauer (KTM Offroad Product Manager): „Minulý rok jsme představili zcela novou řadu SX, ale pro letošní rok jsme opět přišli s řadou změn, protože se stále snažíme najít cestu jak udělat motocykly ještě lepšími. Na modelech SX MY2017 je řada znatelných změn a navíc máme zcela novou 250 SX. Hlavním zdrojem informací pro nás je oddělení Motorsportu, což je pro nás klíčové při vývoji a snaze zlepšit stávající modely. Je skvělé, že Ryan Dungey dokázal vyhrát další titul mistra světa v supercrossu. Chuť pro neustálé zlepšování našeho vývojového týmu je nekonečná a věříme, že jezdci naše změny pro rok 2017 ocení.

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama