Skip to content
reklama


Mistrovství světa v motokrosu, Loket, 21.-22. července 2018

Mistrovství světa v motokrosu, Loket, 21.-22. července 2018

plakat-loket-mxgp-2018

MXGP Loket 2018

Velký motokrosový svátek – Velká cena České republiky – je za dveřmi! Západočeský Loket bude opět po roce hostit ve dnech 21.-22. července 2018 letošní čtrnáctý podnik seriálu MXGP. Kolotoč Mistrovství světa v motokrosu se do Čech přestěhuje až od protinožců, konkrétně ze vzdálené Indonésie.

Kromě tradičních tříd MXGP a MX2 v Lokti uvidíme i závod evropského šampionátu třídy EMX300 a sledovat budeme též napínavé finálové závody ME juniorských tříd EMX65ccm a EMX85ccm. Na startu nebudou chybět světová motokrosová esa královské třídy MXGP jako například Ital Cairoli, Nizozemec Herlings, Slovinec Gajser a další, navíc budeme moci fandit i českým reprezentantům! Sobotní program nám nabídne tréninky, první jízdy tříd EMX300, 65ccm a 85ccm a kvalifikace tříd MXGP a MX2, v neděli pak druhé jízdy EMX300, 65ccm a 85ccm a samozřejmě obě finálové jízdy MXGP a MX2.

Z českých reprezentantů se za podpory Autoklubu ČR ve třídě MXGP představí na tzv. „divokou kartu“ úřadující mezinárodní Mistr ČR ve třídě MX1 a zároveň lídr letošního seriálu MMČR téže třídy Martin Michek a také Petr Smitka, který se opět dostal po zranění do dobré formy. Manažer seniorské reprezentace Jiří Čepelák se k ambicím českých pilotů vyjadřuje následovně: „ Kvůli věkovému omezení třídy MX2 do třiadvaceti let je třída MXGP naplněna mnoha kvalitními jezdci světového kalibru a pro české piloty bude určitě velice těžké dosáhnout na světové body. Hodně bude v této konkurenci rozhodovat start.“ O nic lehčí však nebude ani konkurence ve třídě MX2. Zde nastoupí na divokou kartu Petr Polák a Martin Krč. „Martin patří mezi zkušené jezdce a Petr se letos pravidelně a úspěšně objevuje na těžkých mezinárodních tratích v rámci seriálu EMX125, takže šance na světové body, navíc podpořena domácím publikem, zde určitě je…!“ doplňuje Jiří Čepelák. V jednání je dále start úspěšného juniorského závodníka Jakuba Terešáka v kategorii MX2. V závodě třídy EMX300 budeme moci fandit hned několika českým reprezentantům v čele s Petrem Bartošem a Václavem Kovářem, zastoupení budeme mít i ve finálových závodech juniorských tříd. V kvalifikační sérii evropské severozápadní zóny si krásné čtvrté postupové místo vybojoval Vítězslav Marek (65ccm) a s italskou licencí jezdící Jan Janout (65ccm) se na tento finálový závod z téže pozice probojoval z jihozápadní kvalifikační zóny.

Zkušený pořadatel AMK Loket v AČR je na závod jako každoročně vzorně připraven a nechystá ani žádné překotné změny. Profil tratě „Loketské serpentiny“ zaznamenal pouze několik bezpečnostních opatření, zázemí tratě zůstává beze změn.

plakat-loket-mxgp-party-2018Na páteční i sobotní večer je jako vždy připravena motokrosová party a v sobotu večer pak i tradiční velkolepý ohňostroj. Diváci mohou najít ubytování buď na dostupných internetových portálech okolních měst (Loket a Karlovy Vary), nebo mohou využít prostorné tábořiště, které je vybaveno pitnou i užitkovou vodou vč. WC a bude otevřeno již od čtvrtka 19.7.

Podrobnou pozvánku včetně krátkých rozhovorů s vybranými českými reprezentanty Vám přineseme v týdnu před závodem. Její součástí budou i startovní listiny všech tříd a časový harmonogram. Rozhodně si nenechte tuto velkolepou sportovní motoristickou akci ujít!

Foto a text: TZ

reklama


reklama


reklama