Skip to content

Jakub Kornfeil po Velké ceně Austrálie

Velká cena Austrálie na okruhu Phillip Island se zapíše do knih asi jako ten nejbláznivější závod Moto3 roku 2015. Toto tvrzení nepochybně potvrdí také Čech Jakub Kornfeil.

Klobouk dolů, Jakube!

Kornfeil2

Jakuba dělilo od vítězství pouze 0.288 vteřiny! Ano, čtete dobře, tak málo. Ale zápletka závodu byla mnohem složitější. Po skvělém startu se Jakub pohyboval v první trojici. Nemůžeme ani říci, že se nacházel v první skupině. Startovní pole totiž jelo v jednom vláčku. V sedmém kole však přišel kontakt se soupeřem při nájezdu do zatáčky číslo čtyři a Jakub musel mimo trať. Propadl se na čtyřiadvacátou příčku a začínal znova. Ovšem, netrvalo dlouho a Kornfeil byl opět v první skupině! Ano, čtete dobře, dokázal to! Posledních pět kol, to byla bitva jako hrom a napětí v boxu týmu Drive M7 SIC Racing Team by se dalo krájet. Vždyť do posledního kola Jakub Kornfeil najížděl na druhé pozici. V prvním úseku posledního kola dokonce vedl. Miguel Oliveira, Brad Binder, Efren Vazquez, Jorge Navarro a Romano Fenati, to byli soupeři v boji o premiérové vítězství našeho závodníka. V úseku Lukey Heights (3 zatáčky před koncem) byl Jakub ze třetí pozice odsunut na pátou. Nájezdem na cílovou rovinku Kornfeil plně využíval závětří svých soupeřů, aby se pokusil zaútočit na co nejvyšší umístění. Nepodařilo se. Jakub Kornfeil po úžasném výkonu z Austrálie odváží skvělé páté místo s naprosto minimální ztrátou na vítězného Miguela Oliveiru.

Kornfeil1
@jakubkornfeil84:(pozice:5.)
„Dnešní závod byl úžasný. Moc jsem si ho užil. Od samého začátku jsem měl plán. Jenže v Moto3 nikdy nevíte. Ihned po startu to šlo dobře. Byl jsem druhý a dokonce i první. Čelo se však nedokázalo utrhnout. Fenati v nájezdu do čtvrté zatáčky začal brzdit hrozně brzy. Dotkl jsem se jeho kola a vyjel ven z trati. Nechtěl jsem to vzdát. Kola byla stále rychlá a za chvíli jsem věděl, že mám závod zpět. V celém mém tažení jsem cítil svou rychlost a sebejistotu. Když už jsem konečně byl ve vedoucí skupině, říkal jsem si, že teď musím zatáhnout ještě víc. V posledním kole jsem dokonce vedl závod. V jeho úplném závěru jsem se však propadl na páté místo. I tak ale tento výsledek musíme brát všemi deseti. Jsem za něj hrozně moc rád. Můj velký dík patří týmu za úžasnou práci. Toto pěkné páté místo bych chtěl věnovat mé mamince a přítelkyni, které slaví narozeniny. Takže všechno nejlepší!“