Skip to content
reklama


Harley on Tour v Praze = 2denní zábava pro celou rodinu

Harley on Tour v Praze = 2denní zábava pro celou rodinu

Text a foto: TZ
Text a foto: TZ
Text a foto: TZ

 Harley on Tour to jsou jízdy na Harley-Davidson a elektrických ePit ZDARMA – FMX show – doprovodný program

Každoroční jarní akce Harley-Davidson zvaná Harley on Tour, kdy kamion plný motocyklů vyráží mezi lidi se chystá na svoji pražskou zastávku. Ta bude tentokrát v Premium Outlet Prague Airport (POP) ve dnech 3. a 4. června a vedle motocyklů Harley-Davidson nabídne i rozsáhlý doprovodný program. Od pátku do soboty se návštěvníci pražské zastávky Harley on Tour mohou v POP Airport těšit nejen na možnost vyzkoušet si aktuální modelovou řadu Harley-Davidson zcela zdarma, ale i na speciální malé a lehké elektrické motorky ePity, FMX show Petra „Pilníka“ Piláta i další program, v němž si na své přijde opravdu každý.

Harley on Tour a již tradiční možnost vyzkoušet si zdarma motocykly Harley-Davidson se letos promění ve 2denní akci s rozsáhlým doprovodným programem. Ta si klade za cíl přilákat širokou veřejnost a akci původně určenou jen pro jezdce povýšit na událost plnou zábavy, adrenalinu a zážitků pro všechny aneb ideální tip na první červnový víkend.

Vyjížďky na motocyklech Harley-Davidson

Kamion plný motocyklů Harley-Davidson, tentokrát se 17 stroji aktuální modelové řady nabídne všem majitelům řidičského oprávnění skupiny A šanci si během 2 dní vyzkoušet libovolné modely. K dispozici bude i nejčerstvější novinka značky, model Nightster z řady Sportster, ale třeba i předešlý uvedený model Sportster S. Chybět nebude ani adventure touring Pan America nebo také další letošní novinky Low Rider ST nebo Street Glide ST a jiné.

“Během 2 dní, v pátek a sobotu zhruba od 10 do 18 hodin si budou moct jezdci užít vyjížďky na motocyklech Harley-Davidson, na jimi zvolených modelech. Absolvují vždy zhruba 40minutovou jízdu, tak, aby se s vybraným modelem zvládli seznámit a poznat jeho osobitý styl, jízdní vlastnosti, a hlavně si užít jízdu na Harleyi. Stačí se jen předem zaregistrovat, vybrat dostupný model nebo modely a na místo už jen přijít v domluvený čas, s vlastní moto výbavou a řidičským a občanským průkazem,” říká Michal Šesták, event manager Harley-Davidson Praha.

Doplňme, že jezdci se mohou registrovat na e-mailové adrese demotruck@harley-davidson-praha.cz nebo od 10 do 17 hodin na telefonním čísle 775 852 568, případně osobně na pražském dealerství Harley-Davidson.

V patek a sobotu pak zájemci naleznou Harley-Davidson demo truck na parkovišti před outletovým centrem POP Airport, nedaleko letiště Václava Havla (na adrese Ke Kopanině, 421, Tuchoměřice).

Elektromotorky z Pitlandu i pro juniory a „nejezdce“

2denní akce nabídne zábavu a vyžití v motocyklovém a adrenalinovém duchu i juniorům, teenagerům a dětem nad 150 cm. Stejně tak i takzvaným nejezdcům, tedy těm, kteří nevlastní řidičské oprávnění skupiny A nebo jej nemají v odpovídající kubatuře, aby si mohli užít jízdu na motocyklech Harley-Davidson.

Pro ty všechny bude hned vedle stanoviště Harley-Davidson k dispozici zázemí Pitlandu s 6 elektromotocykly, takzvanými ePity, které si může vyzkoušet úplně každý. Jedná se o malé a nízké lehké elektromotorky, které se ovládají automaticky, jen plynem a brzdou. Pitland v rámci Harley on Tour připravil pro všechny zájemce nejen možnost seznámení se stroji a jejich vyzkoušení pod vedením přátelských instruktorů, ale i takzvané zkrocení ePitu, tedy základy jízdy v jedné stopě, správného pohledu do zatáčky i vhodného posezu a dávkování plynu a brzdy.

“Jsme rádi, že na Harley on Tour může návštěvníkům POP Airport nabídnout ochutnávku toho, co Pitland dělá a jak se jezdí na našich ePitech. Jedná se o malé, lehké elektromotorky, které se však chovají stejně jako ty velké, takže představují možnost užít si moto zábavu a požitek z jízdy v jedné stopě. Například i pro děti nad 150 cm, juniory, teenagery nebo třeba jen pro ty, kteří mají z velkých a silných motocyklů strach nebo je motorky lákají, ale nikdy na nich neseděli. Stačí jen přijít s helmou, rukavicemi, v bundě a dlouhých kalhotách a zábava s Pitlandem může začít. Navíc vše je zcela zdarma,” říká Jiří Novák z Pitlandu.

Doprovodný program v čele s FMX show Petra Piláta

Letošní pražská zastávka Harley on Tour však nebude jen o ježdění na motocyklech, ať už Harley-Davidson nebo ePitech z Pitlandu, ale nabídne i akční a zábavný program a podívanou pro všechny, kteří v pátek a sobotu POP Airport navštíví. Jedním z hlavní bodů doprovodného programu bude show ve freestyle motokrosu v podání české FMX hvězdy Petra „Pilníka“ Piláta, který předvede to nejlepší ze svého umění, kousky, při kterých bude lidem doslova tuhnout krev v žilách.

Největším hitem jeho programu pak bude zcela unikátní trik, takzvaný TP trik. Jedná se o speciální trik, který kdysi Petra Piláta naprosto uchvátil, tak, že se přestal věnovat klasickému motokrosu, a vtáhl jej do světa FMX. Trik, který skákal nejslavnější freestyle motokrosový jezdec na světě Travis Pastrana, jenž stál před více jak 20 lety u zrodu tohoto, v té době, nového sportu. A přesně jeho trik, v takzvané verzi 2.0. reflektující dnešní FMX svět a stále se posouvající hranice Petr „Pilník“ Pilát ve svém podání předvede.

„Jsem rád, že mohu všechny pozvat na FMX show, to nejlepší z mého umění a speciálně na TP trik. Trik jsem pojmenoval po naprosté legendě FMX, Travisovi Pastranovi, který mě před xlety tímto skokem naprosto dostal a namotivoval, tak, že jsem od té doby chtěl taky začít na motorce skákat. Využil jsem s jeho laskavým svolením základ jeho triku, který jsem ještě obohatil o další prvky a nové možnosti FMX a přizpůsobil trik dnešku. Chci jím jednak vzdát hold Travisovi, ale také ukázat všem návštěvníkům centra a Harley on Tour, co vše je ještě možné na motorce provádět,“ říká nadšeně Petr „Pilník“ Pilát.

Tím ale doprovodný program, který bude probíhat v pátek i sobotu, nekončí. Na sobotní odpoledne je naplánována například autogramiáda právě Petra Piláta, ale i dakarského motocyklového jezdce Davida Pabišky nebo dakarského fotografa Petra Luska. Řada přijde i na hudební vystoupení, s kytarou zazpívá například Sabina Křováková a zahraje také kapela Noistrap.

Harley on Tour tak slibuje opravdu dokonalé 2denní vyžití plné zábavy, adrenalinu, ikonických motocyklů Harley-Davidson nebo nezapomenutelné zkušenosti na elektrických motocyklech z Pitlandu. Vše navíc zcela zdarma. Nenechte si to ujít a navštivte s celou rodinou v pátek a sobotu 3. a 4. června POP Airport. Nebudete litovat! Více informací na www.harley-davidson-praha.cz I www.pitland.cz
Chcete vědět o dalších akcích? Sledujte informace na www.motorbike-czech.cz.

reklama


reklama


reklama