Skip to content
reklama


Graham Jarvis vyhrál Romaniacs 2016

Graham Jarvis vyhrál Romaniacs 2016

Britská hvězda vyhrála popáté v Rumunsku.

Tovární jezdec týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Graham Jarvis zcela jasně zvítězil ve 13. ročníku závodu Red Bull Romaniacs, čímž si zajistil rekordní páté vítězství v tomto extrémním závodu. Jeho týmový kolega Mario Roman zaznamenal také obrovský úspěch, když se při svém debutu umístil na vynikajícím čtvrtém místě.

Graham Jarvis – Red Bull Romaniacs 2016 Podium

Po vítězství v závodu Erzberg Hare Scramble minulý měsíc šel Jarvis do závodu Red Bull Romaniacs s jediným cílem – zvítězit. Úvodní prolog ve městě Sibiu zakončil jezdec týmu Husqvarna na třetím místě.

Po třetím místě v prologu se Jarvis okamžitě ujal vedení v celém startovním poli, které tvořilo 470 závodníků. Překvapivě nebyl schopen se dostat do rytmu a jeho největší soupeři ho postupně dojeli a předjeli. První den zakončil Jarvis na čtvrtém místě s desetiminutovou ztrátou na vedoucího Alfredo Gomeze. Jarvis věděl, že ve druhém dni musí zaútočit.

Když se druhý den začal probíjet polem zpět do vedení, bylo jasné, že jeho jasným cílem je vítězství. Třetí den potvrdil svou formu a do čtvrtého dne vstupoval s náskokem 27 minut. Ke konci již zvolnil tempo a při projetí cílem si připsal své rekordní páté vítězství na Red Bull Romaniacs.

Graham Jarvis – Red Bull Romaniacs 2016 prologue

Na Red Bull Romaniacs debutoval vedle Jarvise v týmu Rockstar Energy Husqvarna také Mario Roman, který udělal na všechny velmi dobrý dojem a ukázal, že se dokáže rychle učit také ve závodním světě, kde se používá GPS navigace.

Na konci prvního off-road dne držel Roman páté místo, ve druhém dni získal dokonce druhé místo. Díky dalšímu výsledku v top 3 se v posledním dni zapojil do souboje o celkové pódium. Bohužel se nedokázal vyvarovat pár drobným chybám a ztratil jednu pozici a celkově tak v závodě skončil na velmi dobrém čtvrtém místě.

Mario Roman – Red Bull Romaniacs 2016

Graham Jarvis: „Je to skvělý pocit, dosáhnout pátého vítězství na Romaniacs. Přede mnou se to zatím nikomu nepovedlo a už to byly tři roky, co jsem zde vyhrál naposledy. Stejně jako vždy to tady bylo hodně náročné závodění. První den jsem se nemohl dostat do tempa a ztratil jsem pár pozic v pořadí. Věděl jsem, že musím okamžitě reagovat a vítězství ve druhém a třetím dni mi hodně pomohlo na cestě k vítězství. Závěrem bych chtěl velmi poděkovat týmu Husqvarna a mému mechanikovi Damienovi za jejich podporu, je to výsledek velké snahy celého týmu.“

Graham Jarvis – Red Bull Romaniacs 2016(1)

Mario Roman: „Čtvrté místo při mém prvním startu na Romaniacs je pro mě fantastickým výsledkem. Mým cílem bylo posbírat co nejvíce zkušeností a pokusit se dojet do cíle. Každý den jsme závodili něco okolo osmi hodin a bylo pro mě velmi obtížné si na to zvyknout. Nejlepší výsledek jsem zajel během druhého off-road dne, kde jsem skončil jako druhý. Vystartoval jsem s Grahamem a jízdou s ním jsem se toho opravdu hodně naučil. Bylo by to skvělé skončit na pódiu, ale i tak jsem s výsledkem opravdu spokojený a moc děkuji svému týmu za podporu.“

Mario Roman – Red Bull Romaniacs 2016(1)

Konečné výsledky – Red Bull Romaniacs 2016:

1. GRAHAM JARVIS (HUSQVARNA) 27:04:55
2. Alfredo Gomez (KTM) 27:40:23
3. Wade Young (Sherco) 27:45:29
4. MARIO ROMAN (HUSQVARNA) 28:07:48
5. Scott Bouverie (KTM) 30:42:45
… 9. XAVI LEON SOLE (HUSQVARNA) 34:47:23

Text a foto: TZ

reklama


reklama


reklama