Skip to content
reklama


Červen 2015

Motorbike_06-2015_1

Motorbike 6 / 2015

 

Nových modelů je letos požehnaně a červnový Motorbike je proto věnován právě jim – tentokrát u nás najdete hned 11 testů! A to od superbiků přes cestovní endura až po skútry a čtyřkolku. O jaké stroje že jde konkrétně?

 

 

 

 

Motorbike_06-2015_obsah

 

 

Motorbike_06-2015_10_2KTM 1290 Super Adventure

Mysleli jsme, že dál už to snad ani nejde. Jenže rakouská značka je evidentně jiného názoru a tak se po famózní 1190 letos vytasila s novinkou 1290 Super Adventure. My ji prohnali jak po slovinských, tak po našich silnicích a výsledkem je test s názvem „Napříč kontinenty“.

 

 

 


 

Motorbike_06-2015_13BMW S1000XR

Jako první motočasopis jsme měli tu čest otestovat i zbrusu nový model BMW, S1000XR. A byli jsme na něj hodně zvědaví, dle našeho názoru se jedná o zásadní stroj… který se navíc netají tím, že chce tvrdě konkurovat například Ducati Multistradě. Jak test dopadl? Byli jsme zklamaní nebo nadšení? To se dozvíte v článku „Dostihový kůň“.


 

Motorbike_06-2015_16Ducati 1299 Panigale

Panigale je pojmem nejen mezi těmi, kteří by si jiný než italský stroj nikdy nepořídili. Továrna proto jednoznačně kuje železo, dokud je žhavé a tak zde máme další z řady „Panigalek“, tentokrát 1299. Jaký tenhle stroj je a zda se vůbec ještě jedná o nářadí do běžného provozu, vyzkoušel ducatista Pajinex, který svůj test nazval „Sázka na třináctku“.

 

 


 

Motorbike_06-2015_19Yamaha YZF-R1

Další očekávanou novinkou roku 2015 je Yamaha R1. Tu jsme pořádně protáhli po okruhu, takže teď už víme, jaká je – jestli to chcete vědět taky, přečtěte si test „Circuit Rocket“.

 

 

 


 

Motorbike_06-2015_22

Triumph Bonnevile Spirit

Zatímco se řada značek snaží, někdy násilně, svézt na retro vlně, Triumph jen pokračuje v tradici. Ovšem to „jen“ berte s rezervou, protože ani britský výrobce se nevyhýbá moderním technologiím. Důkazem je třeba právě Bonneville Spirit, motorka, která musí nadchnout každého, kdo miluje klasiku. Prostě stroj „V duchu britské tradice“.

 


 

 

Motorbike_06-2015_25Honda CTX700N

Mašiny s automatickou převodovkou jsou dnes už poměrně běžnou záležitostí a Honda s nimi má velmi pozitivní zkušenosti. Po loňské novince CTX700 se u nás objevila i nahá verze, tedy CTX700N, kterou jsme vyzkoušeli jak ve městě, tak mimo něj. Jak to dopadlo? Přečtěte si článek „Automaticky nízko“.

 

 


 

Motorbike_06-2015_27Bennelli BN 302

„Quattro Sorprese“, neboli Čtyři překvapení – tak nazval svůj příspěvek Jindra, který na téhle malorážce nalítal mrak kilometrů. Zda jde o překvapení pozitivní či negativní zjistíte v aktuálním Motorbike.

 

 

 


 

Motorbike_06-2015_29Quadro 4

Jsou dvě kola někomu málo? Nestačí mu ani tři kola? Ok, pro toho je tu Quadro 4, tedy čtyřkolový skútr, který jsme měli možnost otestovat v okolí německého Weidenu. Test se jmenuje (jak taky jinak) „Čtyři stopy“.

 

 

 


 

Motorbike_06-2015_31TM EN 300 a TM EN 530Fi

Vyzkoušeli jsme hned dvě endura značky TM, jedno dvoutakní a jedno čtyřtaktní. Každé má samozřejmě své pro a proti, i když tedy ona „pro“ jednoznačně převažují…ostatně, přečtěte si test „Čistě závodní náčiní“, dozvíte se víc.

 

 

 


 

Abychom uspokojili i ty, kteří mají rádi skútry, projeli jsme i zbrusu novou Hondu Forza 125, pro čtyřkolkáře jsme otestovali další novinku, Kymco MXU 700i. A do sekce „ojetina“ jsme tentokrát zařadili evergreen Harley-Davidson V-Rod.

Protože začátek sezóny je plný akcí, v Motorbike č.6 najdete samozřejmě i spoustu reportáží, například z Harley-Davidson Media Ride, dozvíte se, jak probíhá „Den na SPZtkách“ s Okruháři.cz a na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli i motoškolu Míry Lisého. Do techmánie jsme vybrali témata „Jak vyměnit řetězovou sadu“ a „Černou alchymii“, tedy vše, co byste měli vědět o pneumatikách, samozřejmostí jsou krom jiného i aktuality, soutěže, toobox…a sport. V této sekci najdete jako vždy aktuální, původní, nepřevzaté reportáže ze seriálů MotoGP a WSBK, roadracingový svět hrdě zastupuje reportáž z 300 ZGH v Hořicích, blátomily potěší reporty z KTM ECC Cup, Classic Motocrosu, OffROAD Maratonu a MxGP no a pro fanoušky speedway je tu i tentokrát jejich pravidelné okénko. Tedy okénko o pěti stranách…

Doufáme, že se vám i červnový Motorbike bude líbit tak, jako ty předešlé a nezapomeňte se podívat na naše zbrusu nové webovky www.motorbike-czech.cz!

Motorbike č. 6/2015 vychází ve středu 3. června 2015.

Plná, nijak neomezená verze Motorbike je samozřejmě i v elektronické formě na https://cs.publero.com/Publero.cz a http://www.floowie.com/cs/Floowie.cz.

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz

Cena: 84,- Kč

reklamareklama


reklama