Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Dvoudílná kombinéza Alpinestars Motegi

Dvoudílná kožená kombinéza Alpinestars Motegi

techmanie-013-01

text: Libor „Libabiba“ Kozinka

foto: Jana Kolací, Alpinestars

Velké díky patří  firmě Auto Jarov (http://motoshop.autojarov.cz), že nám poskytla do redakce dvoudílnou kombinézu  Motegi, ze sortimentu severoitalské firmy Alpinestars, která oslavila v loňském roce 50 let. Za těchto padesát let se prosadila do nejvyšších pater motosportu a získané informace ze světových závodních kolbišť přenáší i do výroby a konstrukce oblečení nejen pro závodní jezdce, ale hlavně i pro silniční spotřebitele.

My jsme zvolili dvoudílnou kombinézu i z důvodu častých zastávek při pořizování fotografických  podkladů pro časopis. Oba díly kvalitně vyrobené kombinézy  z  1,3 mm silné hovězí kůže s plným zrnem, zvyšující odolnost proti oděru, trvanlivost a pohodlí. Společný zip YKK spojující kombinézu po celém obvodu, ale i zavírání na hrudi, zápěstí a lýtkách je podle mě zcela vyhovující a ani po častém používání nejeví  jakékoliv známky poškození. Jezdec hrudního zipu má i dostatečně velkou překrývací část na suchý zip, která zabraňuje jeho otvírání  během jízdy.  Všechny  švy jsou několikanásobně prošité, to spíše oceníte při možném pádu, kdy zvyšují odolnost proti roztržení, než při běžném používání. Vyšší hustota perforace zajišťuje dostatečný přísun vzduchu a jeho následné odvětrání. Zadní profilovaný a odvětrávaný hrb je navržen pro lepší proudění vzduchu a snížení odporu vzduchu při vyšší rychlosti. Na ramenou je kůže posilněna TPR částmi zvyšujícím ještě odolnost proti otěru a při nárazu na tuto část, efektně jsou doplněny logem výrobce.

Každý to zná, obleču se a vyrážím na motorku, ale hned je tu první Ale….. kam s klíčema od bytu, telefonem, peněženkou, tak na tohle má Motegi hodně ráznou odpověď, dvě kapsy z venku a několik uvnitř , takže není problém odvézt dva telefony, klíče a peněženku. Celkově je upravený a vyztužený Aramic strečový materiál na pažích, zadní straně nohou a rozkroku nezpůsobující nepříjemné pnutí v těchto oblastech v porovnáním s předchozí kombinézou jiného výrobce. Další výhodou jsou integrované PE pěnové polstrování na hrudníku, bocích, kostrči a pažích zvyšující uchycení a pohodlí jak při jízdě tak i při povinných zastávkách. Vnitřní odnímatelná vložka s integrovanými, odnímatelnými CE chrániči GP, jejichž dutá konstrukce s dvojím pěnovým polstrováním vykazuje vysokou ochranu proti nárazovým silám, na této vložce jsou ještě tři kapsy a odnímatelný pěnový páteřák, který lze nahradit jiným s produkce Alpinestars a ten zase připojit pomocí poutka do vrchního dílu kombinézy pro jeho přesnou polohu při jízdě. Při odepnutí této vnitřní vložky, ale vyndáte také chrániče. Jedinou nevýhodu tohoto systému, kdy při použití krátkého rukávu se tato vložka dost přilepí na tělo a jelikož je na konci rukávu uchycena pouze suchým zipem dojde k jeho uvolnění a protažením dovnitř bundy, toto řeším použitím dlouhého rukávu.

techmanie-013-02

Bundu lze použít i samostatně např. k jeansům, i tak je dostatečně dlouhá a kryje bederní část zad. Kalhoty  jsou i díky plovoucímu umístění GP-R kolenních a holeních chráničů dostatečně ohebné a nijak nebrání v jakékoliv poloze nohou na bajku. Jelikož používám i boty od stejného výrobce tak oceňuji dobře tvarované děrované vnitřní části nohavic, které dobře obepnou lýtka a mají i neměnnou polohu v botě. Takže ani zip nijak netlačí do nohy, jak se někdy stává. Samozřejmostí jsou vyměnitelné kolenní slidery. Kombinéza se dodává v několika barevných provedeních i se stále více populárnějšími žlutými reflexními prvky. Za poměrně slušný peníz získáte hodně vysokou kvalitu, jak materiálově, tak i uživatelsky.

techmanie-013-03

techmanie-013-04

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz