Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Dakar je tvrdý chlebíček

Dakar je tvrdý chlebíček: Michek si naštěstí vaří vlastní svačinky po Česku

Po dni volna závodníci opět naskočili do kolotoče jménem Rallye Dakar, která se letos poprvé jede v Saúdské Arábii. Sedmou etapu poznamenala smrtelná nehoda, přesto žádné zrušení nepřicházelo v úvahu (motocyklisté nepojedou až zítřejší etapu). Nováček mezi motocyklisty Martin Michek si polepšil na průběžné čtrnácté místo. Možná i díky svačinkám, které si prakticky každý den vaří.

Spolehnout se na místní stravu by mohla být cesta do pekel, nebo přinejmenším na improvizovanou latrínu. Nic proti arabské kuchyni, ale pro našince může být přechod dost komplikovaný. Martin Michek si proto s sebou vzal zásoby tak, aby si z místních zdrojů stravoval co nejméně. „Jedním z mých partnerů je Sencor, takže mě vybavili spotřebiči, které musí být fakt kvalitní, protože vydrží i místní podmínky,“ pochvaloval si závodník. Díky rychlovarné konvici tak nepřijde o ranní čaj nebo kávu, ale pravým pokladem se ukázal být toustovač a přístroj na ohřívání vajíček. „Šunka, sýr, vejce na tvrdo, nějaká okurka, šup zapéct. Moc času na nějaké kuchtění nemám, takže tohle je dokonalé. A miluju na toustech kůrčičku, ne spálené, ale takovéto opečené. Určitě víte, o čem mluvím. A Sencor je umí skvěle.“

Michek zatím rozdává úsměvy na všechny strany, i když je na něm samozřejmě vidět, že si často hrábne až na dno sil, možná ještě o něco hlouběji. Není se čemu divit, Dakar umí být roztomilou milenkou, ale také záludnou děvkou, která nic neodpustí. A jelikož si Martin brousí zuby na elitní desítkou v konečném pořadí a první místo mezi nováčky, musí neustále makat naplno. „Každá chybička může znamenat konec. Ošklivý pád, zapadnutí v dunách a ztrátu desítek minut, třeba i hodin. A to by byla v podstatě konečná,“ uvědomuje si borec, který zatím patří k nejpříjemnějším překvapením celé letošní rallye. Zítra má Martin i ostatní motocyklisté neočekávaně volný den. Jezdci se totiž dohodli s pořadateli, že nepojedou z piety za zemřelého Portugalce Goncalvese, který zemřel v sedmé etapě po těžkém pádu. Bylo mu 40 let, čest jeho památce.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz