fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Mezinárodní mistrovství ČR ve freestyle motokrosu

Mezinárodní mistrovství České republiky je tady. Po několikaletých peripetií a snaze vytvořit odpovídající domácí seriál se letošní sezónu budou skákat na třech samostatných závodech ve dvou městech – Hradec Králové a Benešov.

Freestyle motokros je nová disciplína motokrosového sportu, která balacuje na hranici mezi show a závodem a každý si najde svoje, někdo chodí na show, někdo se „okem znalce“ podívá na nové triky freestylového nebe.

Vývoj Freestyle motokrosu jde mílovými kroky dopředu, v roce 2000 skočil první salto vzad (Backflip) Carey Hart (manžel od zpěvačky Pink), a zdálo se, že to je maximum, ovšem nyní je Backflip „základním“ trikem a špička freestyle motokrosu dává do salta neuvěřitelný variace.

Jezdci

Jezdec, který je nažhavený předvést nejlepší triky během domácího „mistráku“ je současně jeden z nejlepších evropských jezdců Libor Podmol, mistr světa 2010, který se pravidelně zúčastňuje nejprestižnějšího seriálu Red Bull X-Fighters. Letošní sezónu posunul svojí kariéru o pořádný kus dopředu, když zaskákal na nejslavnějším kontestu X-Games a Libor nejen zaskákal, ale pořádně provětral obvyklou konkurenci. V Mnichově porazil všechny ve skoku vysokém a získal zlatou jako první neamerický jezdec ve skoku do výšky.

Další jezdci:

Ondřej Záruba
Radek Bílek
František Máca
Tomáš Lysáček
Zdeněk Fusek a další

Velkým lákadlem pro domácí jezdce je získání divoké karty na podnik „Night of the Jumps“ mistrovství světa v Liberci plánované na 8. listopadu. První čtyřlístek celkového pořadí dostane divokou kartu a bude mít možnost předvést, jaké triky dávají během předposledního závodu mistrovství světa, a to je již velká motivace skákat v Hradci Králové a v Benešově ty nej triky.

Mezinárodní mistrovství republiky bude rozděleno do dvou kategorií – přebor ČR v FMX na pitbicích a mezinárodní mistrovství FMX na motokrosových strojích. Fanoušci na závěrečném podniku v Benešově budou moct porovnat, jaké triky se dají skočit na malých a velkých kolech.

Kalendář

Kalendář podniků byl vytvořen s ohledem na největší diváckou kulisu, proto jsme využili pořádat první „event“ během slavného a čím dál většího setkání všech fanoušků hip hopu „Hip Hop Camp“ v atraktivním Festivalparku v Hradci Králové. Druhým městem je Benešov v parku české jedničky slavného Libor Podmola.

Hradec Králové – Festivalpark
22. 8. 2013 – Mez MČR FMX „Hip Hop Camp“ Hradec Králové
22. 8. 2013 – Mez MČR FMX „Hip Hop Camp“ Hradec Králové

Benešov – FMX park Libora Podmola
31. 8. 2013 – Mez MČR FMX „Libor Podmol Camp“ Benešov
31. 8. 2013 – Přebor ČR Pitbike FMX „Libor Podmol Camp“ Benešov

Fotogalerie

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz