fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

KTM ECC Ohrazenice již tento víkend

Už v pátek se v Ohrazenicích rozjede letošní druhý díl seriálu KTM ECC 2014. Pátek patří dětem. Stejně jako v Bozkově i zde si po tréninku odjedou svá dvě závodní kola a rovnou proběhne i předání cen.

blato-024-001

Sobota pak už bude pokračovat podle běžného scénáře seriálových závodů, startujeme v deset hodin závodem licenčních jezdců, veteránů a kategorie do 85 ccm. Čerstvé informace od Michala Mansfelda, ředitele závodů v Ohrazenicích jsou zde:

Co máte už hotového?

Máme rozdělené ceny…… to jsme právě dodělali.  Jinak trať začneme stavět od středy, zatím probíhají přípravné práce. Máme vše vymyšleno, důkladně naplánováno, domluveno s vlastníky.

Jak bude vypadat trať?

V podstatě bude vycházet z té loňské, ale bude delší. Předpokládáme, že okruh bude mít kolem 10 – 12 minut. Ty pasáže, které se pojedou na poli budou asi prašnější, protože je sucho (ano,  ačkoli to snad ani není možné s ohledem na naši historii závodů ….u nás je skutečně sucho!!!!). Pole po obilí je zvláčené, měli jsme domluvené, že tam zůstane strniště, ale nepodařilo se nám to uhlídat. Trať povede asi 400 metrů po stávajícím motokrosové trati, bude ji několikrát křižovat, asi tak, jako tomu bylo loni. Bude tam víc lesních úseků, ten komplikovaný výjezd, který si mnozí pamatují z loňska bude rozšířen. Druhý výjezd bude následovat hned po startu, loni se jel dolů, letos ho pojedeme opačně. Z překážek mohou závodníci očekávat nějakou tu pneumatiky a podobně jako v Radvanicích budeme mít karoserii s panely zahrabanou do takového áčka. Žádné klády nebudou, nemáme v týmů žádného lesáka.

Co závod dětí?

Tam jsme po loňské zkušenosti připraveni trať dokončit až při tréninku, abychom maximálně vyhověli požadavkům tatínků, kteří budou mít u nás poslední slovo. Loni se jim třeba zdálo, že trať je krátká. Určitá verze bude připravená, plánujeme spíš lehčí variantu, bude vycházet z naší motokrosové trati, která se ale pochopitelně nepojede celá. U nás je závod dětí trochu komplikovaný tím, že trať je hodně členitá a není celá přehledná. Rodič tak nemá možnost vidět celou trať z jednoho místa. Proto jsme přistoupili na toto řešení dohodou na místě.

Kde najdeme depo a jak bude značen příjezd?

DEPO bude tam co loni, na poli, resp. na strništi. Loni se tam nedalo vjet, to nám snad letos nehrozí. Příjezd bude značen jak od Ohrazenic, resp. od Turnova, tak od pivovaru.

Váš závod doprovází od samého začátku samé komplikace, můžeš je trochu přiblížit?

No především to je všechno způsobené tou změnou termínu. Obilí se najednou zastavilo a nezrálo, museli jsme se neradi vrátit na původní srpnový termín. K prvotní změně nás vedla především skutečnost, že srpen je doslova nabitý závody, týden co týden se jede něco. Pro naše jezdce může být víkendová účast v Loukově a hned další víkend v Ohrazenicích finančně náročná, i síly třeba nestihnou obnovit……prostě nám přesun na červenec připadal ideální. No, stalo se, že to nedopadlo a na to se nabalily další komplikace. Tým časoměřičů pana Davida v důsledku změny termínu nemůže přijet měřit, musíme si poradit sami. Zde předem upozorňuji závodníky, že výjimečně ve výsledcích bude zaznamenáno jen pořadí, bude chybět časový údaj. Nemáme k dispozici speciální hodiny, které by to dokázaly. Hodiny dědy Vlacha – digitální displej, který vám odměřuje čas do konce závodu – ale budou, to se bát nemusíte. Startérem bude Petr Müller. Časomíru nám zajistí paní Pozdníčková, která už má s měřením závodů zkušenosti a s ní budou počítat naše ženské, tedy členky Motoklubu Ohrazenice. Jsme soběstační co se týče měření motokrosových závodů, nejsme tedy nováčci v oboru časomíry. Aktuální zkušenosti s cross country jsme načerpali i teď v Loukově, kdy jsme s panem Davidem prováděli paralelní tréninkové měření a klaplo to. Jen prosíme o strpení při zveřejnění kompletní výsledkové listiny na webu a průběžného pořadí. Výsledky rozhodně budou, ale asi to nebude hned v neděli večer, jak je obvyklé.

Poslední otázka – hlavní cenou internetové soutěže je překvapení. Už je čas prozradit jaké?

Tak jo. Je to permanentka na bezplatný vstup na tréninkovou trať v Ohrazenicích do konce roku 2014. Vyhraje – li ji někdo, kdo sám nejezdí, může ji pochopitelně předat někomu blízkému.

Tak Motoklubu Ohrazenice přejeme ať to všechno klapne a držíme palce.

Časový harmonogram a propozice najdete na: http://www.endurocc.cz/

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz