fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Závod jak má být…

Závod jak má být předvedl při Velké ceně San Marina Jakub Kornfeil. Krásnými souboji a jízdou v první skupině ukázal, že rozhodně patří mezi světovou špičku.

kornfeil1

Po zhasnutí červených světel Jakub skvěle vyrazil a svou rychlost zužitkoval na venkovní straně při nájezdu do úvodního esíčka. Druhá zatáčka na vnitřní stranu pak znamenala posun na druhou pozici a Kornfeil mohl pelášit za domácím Bastianinim. Brad Binder a Jorge Navarro se k našemu borci přidali a už to vypadlo, že by se vedoucí čtverka mohla trhnout. Na to ale v žádném případě nechtěl přistoupit další domácí závodník Nicoló Bulega s Joanem Mirem, Andreou Locatellim, Aronem Canetem a Hiroki Onem v zádech. Vláček se sjel a po souboji s Bulegou Kornfeil přišel o několik pozic. To už se na čele osamostatnili Binder a Bastinanini. Mir s Bulegou si na trati také našli svůj prostor pro boj v tandemu a náš Jakub Kornfeil se z osmé pozice dostal zpět na pátou příčku a na pozici lídra dalšího pětičlenného vláčku. Ten dokonce dvojici bojující o třetí místo chvíli dotahoval. V pozdějších fázích závodu už ale jezdec z jihu Moravy spíše takticky udržoval páté místo, než by se hnal za stále rychleji jedoucí dvojicí. Jakub Kornfeil si udržel páté místo a hezky tak zakončil úspěšný víkend. Další potěšující zpráva jistě přichází při pohledu na průběžné pořadí. V něm se Jakub o místo posunul – je devátý s osmdesáti body.

kornfeil2

Jakub Kornfeil: Dnes jsem určitě chtěl bojovat o pódium. Bohužel se to ale během závodu stalo téměř nemožné. Závod vždy dospěje do bodu, kdy se lídři trhnou a buď tam jste včas a jedete s nimi, nebo tam nejste a jedete o to, co „zbyde“. Souboj s Locatellim mě o tuto rozhodující chvíli připravil. Rozhodně jsem si závod ale moc užil. Bylo se o co opřít – motorka fungovala velmi dobře, takže se hned úplně jinak bojovalo. A že těch bojů teda bylo! Tento víkend jsme udělali obrovský kus práce, na kterém teď musíme stavět. Moc děkuji týmu a všem, kteří drželi palce!“

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz