fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Vítězství Olivera Königa !

Oliver má za sebou další závodní víkend v seriálu ADAC NEC v sezoně 2017. Pro Olivera to byl jediný domácí závod celého seriálu a jelo se společně se závody Moto GP při Brněnské velké ceně.

 

26Závody společně s Moto GP jsou vždy velkou výzvou a pro závodníky náročné na zkoncentrování, neboť mají k dispozici pouze dvě kvalifikace v pátek a v sobotu rovnou závod bez warm upu. První páteční kvalifikace se jela na mokru a Oliver v ní prokázal velmi rozumné uvažování, kdy si bez zbytečného rizika vyjel provizorní páté místo na startovním roštu, s vědomím, že odpolední kvalifikace již proběhne za suchých podmínek a časy se budou pohybovat úplně jinde.

24V odpolední kvalifikaci, která se jela již za suchých podmínek Oliver neustále zrychloval a pohyboval se na třetím místě v kategorii standard a čtvrtém celkově, kdy ztrácel 0,6s na pole position. Do posledního kola najel 5 sekund před koncem kvalifikace a kolo měl velmi rychle rozjeté, kdy ještě ve třetím sektoru trati byl nejrychlejší ze všech (včetně Jähnika jedoucího na motocyklu specifikace GP) o 0,3s. Bohužel před ním došlo k těžkému pádu a kvalifikace byla ukončena červenou vlajkou. Oliverovi tak zůstala třetí pozice na startu v jeho kategorii a čtvrtá celkově.

brno2Sobotní závod na 12 kol odstartoval až v 19:00 h a i přes dobrý start se Oliver první čtyři kola trápil soubojem s Ernstem Dubbinkem jedoucím na motocyklu GP, kdy jej tento jezdec díky vyššímu výkonu motoru předjížděl na rovinkách, ale následně brzdil v zatáčkách. Než se Oliverovi podařilo mu definitivně ujet byli dva jeho soupeři jedoucí na prvních dvou místech již o 3,9 s pryč. Oliver však neustále zrychloval a přestože se za ním vyvážel další ze soupeřů se kterým bojoval o třetí a čtvrté místo, dařilo se mu zajíždět stále rychlejší časy. Vzhledem k tomu, že byl poslední tři kola o více než sekundu rychlejší oproti vedoucí dvojici, podařilo se mu oba jezdce na předních pozicích dotáhnout a tak do posledního kola najížděla skupinka všech jezdců bojujících o první čtyři místa společně. V posledním kole svedli všichni čtyři závodníci velmi tvrdou bitvu a mnohokrát se jejich pořadí měnilo. Oliver se probojoval na druhou pozici a připravoval si útok do posledních zatáček před cílovou rovinkou, kde se mu podařilo v první zatáčce svého soupeře předjet a první místo dovézt až na cílovou čáru.

2728

Oliver : Byl to pro mne velmi těžký závod, po kvalifikaci jsem věděl, že mohu jet velmi rychle a že jsem schopen vyhrát, nicméně po prvních kolech, kde jsem ztratil mnoho času soubojem s Ernstem na GP, jsem trochu pochyboval, zda to bude vzhledem k odstupu od soupeřů vpředu možné. Když jsem pak viděl na signalizaci, že jejich náskok stahuji snažil jsem se zajíždět rychlejší kola a přestože jsem na sobě měl Leona Orgise se mi dařilo stále zrychlovat. V posledním kole už jsme byli na sobě všichni čtyři a byl to opravdu tvrdý souboj, kde jsme ze sebe vydali vše. Přemýšlel jsem o útoku a nechal jsem si jej do posledního esíčka před cílovou rovinkou, kde se mi toto podařilo a já si mohl vychutnat vítězství při domácí velké ceně. Tento závod pro mne byl nejsilnějším zážitkem mé dosavadní závodní kariéry, slyšet českou hymnu při domácí velké ceně je nezapomenutelné. Moc děkuji všem co mi v Brně fandili, pohled na „céčko“ byl neskutečný zážitek ! Vyhrát v Brně byl můj obrovský sen a pořád tomu nemohu uvěřit.

Petr König : Myslím, že k vyjádření Olivera není co dodat. Z mého pohledu úžasně zachoval klid a zvládl velký tlak jediného domácího závodu. Samozřejmě jsme všichni moc hrdí, slyšet českou hymnu při MotoGP víkendu se nestává často…..

 

27Moc děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu, bez které by toto nebylo možné.

Foto: Ivan Bezděk, silnicnimotorky.cz, okruhari.cz

Text: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz