fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

V Jerezu přišel o nové brýle, teď se Ondra Ježek chce ve Španělsku posunout do elitní trojky

Českého motocyklového závodníka Ondřeje Ježka z týmu TripleM by Barni Racing Ducati čeká ve španělském Jerezu předposlední závod sezony Světového poháru Superstock 1000. Tento šampionát měl prakticky tříměsíční pauzu, ale teď už jsou všichni plně soustředěni na poslední dva podniky.

IMG-20150916-WA0008

Po dlouhé pauze vyplněné tréninkem, závodem v Německu i odpočinkem se Ondra Ježek minulý týden vydal do Jerezu na testování. „Docela se to vydařilo. Zajel jsem si zde rekord i přes velmi horké počasí. Oproti loňským časům jsem jel téměř o 3 vteřiny rychleji,“ hodnotil český závodník, který v průběžném pořadí litrových stocků drží čtvrté místo. Tuto pozici by ale rád vylepšil. „Do posledních dvou závodů máme za cíl vybojovat zpět místo v nejlepší trojici celkového pořadí,“ netajil se medailovými ambicemi.

IMG-20150916-WA0009

Na trať v Jerezu má dobré i horší vzpomínky. „Loni jsem tu jel svůj nejhorší závod. Nicméně před dvěma lety jsem si tu při testu s týmem Barni dokázal vyjet angažmá na rok 2014,“ řekl Ondra a přidal jednu historku, kterou má s tímto okruhem spojenou

„Před dvěma lety jsem tu byl v rámci Světového poháru Superstock vůbec poprvé. Ve čtvrtek jsem si hodně projížděl trať na skútru. Tenkrát jsem měl na hlavě nové sluneční brýle, a když jsem v jednom kole jel o něco rychleji, otočil jsem špatně hlavu, brýle uletěly a byly na odpis,“ zavzpomínal.

IMG-20150916-WA0017

Na trati se moc nekamarádil s poslední rychlou pasáží, která mu dělala trochu problémy, ale minulý týden na testech se v ní dokázal výrazně zlepšit. „Teď už se kamarádíme víc,“ smál se Ondra, který si po testech užil několik výletů s přítelkyní Šárkou v okolí Malagy a na Gibraltaru. „Odpočinek a dobrodružství proběhlo, teď už jen absolutní koncentrace na závod,“ uzavřel povídání český jezdec.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz