Skip to content

Úspěsný závod v Assenu pro MX tým Red Bull KTM Factory

MX2

Jeffrey Herligns měl před sebou těžký úkol. V sobotním kvalifikačním závodě měl technické problémy, byl nucen odstoupit a to znamenalo nejhorší startovní pozici do nedělních závodních jízd. Před první jízdou byla navíc trať poznamenána prudkým deštěm, což ještě více zkomplikovalo jezdcůum jízdu na písečné trati.

Mnoho jezdců padalo a Herlings se po špatném startu přes ně probíjel vpřed. Naopak vítěz kvalifikace Jorge Prado na své KTM 250 SX-F vpředu dokazoval, že se s ním musí pro příští sezonu počítat. Po 17 minutách se Herlings dostal na třetí místo, zatímco Prado se po problémeh propadl na zadní pozice. První jízdu vyhrál Thomas Covington před Herlingsem, který byl připravený zvítězit ve druhém závodě.

Assen JH+JP

Mezi jízdami se Prado dal opět dohromady a z první zatáčky ve druhé jízdě vylétl jako první a vedl několik kol. Po šesti kolech ho předjel Herlings a začal svému kolegovi ujíždět. V cíli měl Jeffrey náskok 34 vteřin právě před nováčkem v seriálu MS Pradem, kterému se podařilo celkově zakončit svoji první GP na 3.místě za Brianem Bogersem, který startoval také na KTM.

Herlings: „Myslím, že víkend dopadl dobře. V sobotu jsme měli smůlu a potom vzhledem ke špatnému počasí byl start ze špatné pozice ještě větším problémem. Proto jsem rád, že se mi podařilo vyhrát celkově a přidat další body do náskoku na Seewera. Nyní to vypadá velmi dobře s možností získat titul, takže se velmi těším na závodění s jezdci z USA, ale pokud to bude potřeba, pojedu hlavně takticky na zisk titulu.“

Assen JH

Prado: „Včera to bylo pro mě skvělé a dnešní den skončil nakonec také dobře. První jízda byla náročná, protože trať mi příliš nesednula, ale jízdu jsem si užíval. Ve druhé jízdě jsem odstartoval první a v prvních kolech jsem bojoval s týmovým kolegou Herlingsem. Je to nejlepší pískař na světě, take jsem si to opravdu užíval. Je to můj velký vzor a také můj oblíbený jezdec. Když o mě řekne něco pozitivního, mám z toho opravdu velkou radost.“

Herlings získal své 60.vítězství v GP a přidal dalších 47 bodů do celkového hodnocení, naopak jeho největší soupeř v boji o titul získal pouze 14 bodů a tak má Herlings dva závody před konem náskok 76 bodů.

MXGP

Také v královské třídě se dařilo týmu Red Bull KTM Factory Racing. Tony Cairoli zajel dvě vynikající jízdy (4. a 1.míšto) a skočnil celkově druhý za Clementem Desallem a druhý jezde týmu KTM Glenn Coldenhoff skončil celkově třetí.

Před první jízdou bylo znát ve třídě MXGP napětí, protože vedoucí jezdec celkového pořadí Tim Gajser potřeboval získat pouze o 1 bod více než Cairoli, aby si zajistil titul. Coldenhoff odstartoval jako první a za ním vyrazil Cairoli na své KTM 450 SX-F. Nejlépe se s náročnou tratí vyrovnal Shaun Simpson také na KTM a v této jízdě zvítězil. Gajser byl po startu až na 24.místě a cílem projel na 12.místě.

Coldenhoff a Cairoli opět tvrdě bojovali na začátku druhé jízdy, ale ve čtvrtém kole se mezi ně dostal Clement Desalle. V polovině závodě měl problémy Gajser, který měl pád a poškodil svůj motocykl, což ho donutilo z jízdy odstoupit. Cairoli tuto jízdu vyhrál, druhý dojel Desalle a třetí Coldenhogg. Dva závody před koncem má Cairoli ztrátu na Gajsera 65 bodů.

Assen TC+GC

Cairoli: „Byl to dobrý víkend, ale mohl být ještě lepší. Hlavně v první jízdě byla trať ve špatném stavu, byla velmi pomalá a nebezpečná, ale bylo to pro všechny stejné. Navíc jsem udělal chybu, spadl jsem a v tom mě předjel Desalle i Coldenhoff. Snažil jsem se snížit ztrátu na vedoucí jezdce, ale to se mi nepodařilo. Věděl jsem, že se čtvrtým místem z první jízdy bude těžké zvítězit celkově. V posledních závodech se budeme snažit co nejvíce zdramatizovat boj o titul.

Assen TC

Coldenhoff: „Byl to skvělý víkend, vždy se tady cítím perfektně. Věděl jsem, že se mi zde daří a navíc jsem měl v posledních závodech dobrou formu, hlavně ve Švýcarsku, kde jsem skončil třetí. Podařilo se nám dobře nastavit motorku a hlavně pérování a nyní mi motorka opravdu vyhovuje.“