fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Tým Peugeot Saxoprint zaznamenal v Brně historické vítězství

John McPhee z týmu Saxoprint Peugeot získal své první vítězství v závodě MS a bylo to také první vítězství po více než 90 letech pro výrobce z Francie s lvem ve znaku.

peugeot2

McPhee dokázal přepsat historii díky brilantnímu výkonu při deštivém závodu na okruhu v Brně. Už v neděli ráno bylo jasné, že podmínky pro závod se budou měnit, protože od ranních Warm-upů provázel závodní den silný déšť. McPhee na sebe upozornil již právě v ranním volném tréninku, kdy se mu podařilo zajet nejrychlejší čas.

John měl skvělý start do závodu a již od začátku bylo jasné, že tento závod bude ve znamení souboje dvou jezdců. Jediný, kdo dokázal Johnovi konkurovat byl vedoucí závodník seriálu Brad Binder. McPhee jel chytře a následoval Bindera až do okamžiku, kdy Binder udělal chybu a spadl. McPhee potom nasadil tempo a tvořil si náskok na další jezdce. Tři kola před koncem se ještě McPhee dostal do nebezpečné situace, ale podařilo se mu vyhnout se pádu a dotáhnout závod do vítězného konce.

Peugeot slavil naposledy vítězství v seriálu MS 9.srpna 1923 a navíc John McPhee je od roku 1962 prvním závodníkem ze Skotska, kterému se podařilo vyhrát závod MS.

peugeot

John McPhee:„Je to úžasný pocit. V dnešním závodě byla důležitá taktika. Díky dobré startovní pozici jsem věděl, že mohu po startu jet v TOP5 a ulehčit si práci. Ranní Warm up mi dodal sebevědomí a těšil jsem se na závod. Po startu jsem viděl, že Binder jede dobré tempo a tak jsem se ho snažil držet a připravoval jsem si útok na konec závodu. Bohužel Brad spadl a tak ze souboje sešlo. Najednou jsem se ocitl ve vedení a začal jsem si rychle tvořit náskok. Tři kola před koncem jsem měl málem pád, ale naštěstí se mi podařilo tento moment ustát a pokračovat v závodě a zvítězit. Chci moc poděkovat svému týmu, myslím, že dnes můžeme být hrdí na tento skvělý výsledek.“

peugeot3

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz