fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Tým MIRT na České Tourist Trophy 2015

Tým MIRT má za sebou poslední podnik na domácí půdě, a zakončení sezony u nás se snad nemohlo vydařit lépe! Česká Tourist Trophy už druhým rokem nepatří pouze veteránům, ale hostí zároveň i šampionát IRRC.

Michal Indi Dokoupil byl přihlášený na „divokou kartu“ do třídy IRRC Supersport s motocyklem Yamaha R6.

V první sobotní kvalifikaci Indi obsadil třetí pozici na startovním roštu za Markem Červeným a Kamilem Holánem. Během druhé kvalifikace celý tým pracoval hlavně na nastavení podvozku, a tak musel Indi několikrát zajet do boxové uličky. Přesto si ale stále udržel třetí pozici, a tak měl jistotu, že bude do nedělního závodu startovat z první řady.

První závod IRRC Supersport se odehrál hned v úvodu nedělního programu v devět ráno. Michal skvěle odstartoval a zařadil se ihned za Marka Červeného, kterému se také start velmi vydařil. Po průjezdu do druhého kola byl stále na Markovi navěšený, ale udělal chybu a Marek získal náskok. Pořadí se pak až do cíle nezměnilo a Indi získal krásný stříbrný věnec.

L3

Indi po prvním závodu IRRC Supersport:

„Snažil jsem se držet Máry, ale udělal jsem na Lošánce chybu, přebrzdil jsem a ztratil potřebný kontakt. Pak už se mi na něj nepodařilo dotáhnout, a když jsem viděl, že za mnou nikdo není, dojel jsem si bezpečně pro druhé místo. Podvozek ještě nebyl úplně ideální a do druhého závodu jsme potřebovali udělat ještě pár změn.“

Po polední přestávce přišel na řadu druhý závod IRRC Supersport, do kterého Indi spolu s týmem udělal ještě pár drobných změn na podvozku pod vedením technického šéfa Lukáše Kosiny a mechanika Aleše Sýkory. Start se opět povedl stejně jako v první rundě a Indi se okamžitě pověsil za Marka Červeného. Ve třetím kole se mu jej právě na cílovce podařilo předjet a první místo si udržel až do konce závodu s celkovým náskokem devět sekund na druhého Joeyho Den Bestena.

Indi po druhém závodu IRRC Supersport:

„Hned po startu to bylo dost podobné jako v prvním závodě. Snažil jsem se udržet kontakt, a jakmile to šlo, Máru jsem předjel a to si snažil udržet až do cíle. O náskoku jsem věděl díky týmu, a tak jsem se spíše snažil jet co nejvíc stabilně. Podvozek už fungoval na jedničku, takže kroky, které jsme podnikli, vedly správným směrem a z toho mám také velkou radost. Chtěl bych celému týmu poděkovat za super práci a perfektní víkend, který jsme nemohli zakončit lépe!“

Gratulujeme Markovi Červenému a Sebastianovi Le Grellovi, kteří už v Hořicích rozhodli o svém titulu v rámci šampionátu IRRC a Marek tak zvítězil právě ve třídě IRRC Supersport.

TT_5

Pro tým MIRT to byl poslední letošní podnik u nás, protože se oba jezdci Michal Indi Dokoupil a Veronika Hankocyová vydávají do Irska ve stejném termínu, jako jsou Dymokury. Indi tam bude bojovat o titul Mistra Irska v rámci třídy Supersport 400 a bude se snažit udržet si i celkové druhé místo šampionátu v rámci třídy Supertwin za Derekem McGee. Přesto to není pro Motopoint Indi Racing Team ještě úplný závěr, protože na konci září jej čeká ještě jeden podnik v německém Frohburgu.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz