fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

„TŘIKRÁT NA ZEMI? TAK TO JSEM JEŠTĚ NEZAŽIL,“ – ONDŘEJ JEŽEK

„TŘIKRÁT NA ZEMI? TAK TO JSEM JEŠTĚ NEZAŽIL,“ HODNOTÍ ONDŘEJ JEŽEK NEÚSPĚŠNÝ VÍKEND V ANGLII. NA BRITSKÝ DONINGTON PARK ODJÍŽDĚL S CÍLEM VRÁTIT SE DO NEJLEPŠÍ DESÍTKY. PO NADĚJNÉM ÚVODU V PÁTEK SE VŠAK ŠTĚSTĚNA K ČESKÉMU ZÁVODNÍKOVI OBRÁTILA ZÁDY. DVA PÁDY V SOBOTU A TŘETÍ V NEDĚLNÍM ZÁVODĚ ZAPŘÍČINILY, ŽE SE ONDŘEJ JEŽEK VRACÍ DOMŮ BEZ BODŮ. V PRŮBĚŽNÉM POŘADÍ VŠAK STÁLE DRŽÍ JEDENÁCTOU POZICI.

Jezek4

Anglická štace začala poměrně netradičně, a to u zeleného stolu. „Mám rád snooker. Do Anglie, která je kolébkou tohoto sportu, jsem si s sebou vzal tágo a ve čtvrtek jsme si šli na chvíli zahrát. Je to výborný relax i mentální trénink zároveň,“ řekl před víkendem Ondra netušíc, že jako kulečníková koule se bude cítit později na trati. Nic tomu však zpočátku vůbec nenasvědčovalo. Od prvních tréninků za to Ondra vzal, neustále se pohyboval v nejlepší desítce, kterou nakonec těsně uhájil. „Dnes to bylo parádní. Zajistil jsem si přímý postup do druhého superpole, najezdil hodně kol a ani ztráta na nejrychlejší není velká,“ netajil jezdec týmu Go Eleven svoji páteční spokojenost. V sobotu ráno jako by udeřil blesk. Nezaviněný pád ve volném tréninku a poté další pád v prvním rychlém kole superpole odsoudily Ondru ke 12. pozici na startovním roštu. V neděli se bohužel nedařilo o moc lépe. Od rána se Ondra trápil s nastavením motorky a ve warm upu toho kvůli dvěma vynuceným zastávkám v boxech opět mnoho nenajezdil. Po startu závodu se brzy propadl až na 17. místo. Když to vypadalo, že se bude dostávat zpět dopředu, veškeré naděje uhasil další, již třetí pád tohoto víkendu.

Jezek1

K ČERNÉMU ZÁVODU V DONINGTONU ONDRA DODAL:

„Anglický víkend za nic nestál. Pátek byl výborný, ale tím to skončilo. Smůla začala hned v sobotu ráno, když jsem trefil Kyla Smithe, který přede mnou z ničeho nic zpomalil ve stopě. Odpoledne jsem spadl, když mě motocykl vyhnal příliš na vnitřek sedmé zatáčky a spadl jsem na obrubníku. Později se zjistilo, že po ranním pádu bylo pokřivené uchycení předních vidlic. Do závodu jsem dobře odstartoval, ale okamžitě jsem ztratil kontakt s nejrychlejšími. Byl jsem pomalý na brzdy, protože přilnavost předního kola nebyla vůbec dobrá. Když jsem poté začal trochu zrychlovat, abych zabojoval alespoň o nějaký ten bod, tak mi v poslední zatáčce uklouzlo přední kolo. Třikrát za víkend na zemi jsem ještě nebyl. Doufám, že něco podobného už nikdy nezažiju a od Misana se nám zase začne dařit.“

Jezek3

VÝSLEDKY ZÁVODU WORLDSSP DONINGTON PARK 2016
1 – SOFUOGLU Kenan – Kawasaki ZX-6R
2 – JACOBSEN Patrick – Honda CBR600RR – +1,569
3 – KRUMMENACHER Randy – Kawasaki ZX-6R – +3,775
4 – REA Gino – MV Agusta F3 675 – +7,204
5 – STAPLEFORD Luke – Triumph Daytona 675 – +7,576

DNF – JEŽEK ONDŘEJ – KAWASAKI ZX-6R

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ WORLDSSP 2016 PO 7 Z 12 ZÁVODŮ
1 – SOFUOGLU Kenan 121
2 – KRUMMENACHER Randy 95
3 – JACOBSEN Patrick 76
4 – CLUZEL Jules 75
5 – SMITH Kyle 68

11 – JEŽEK ONDŘEJ 32

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz