fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

OffROAD Maraton v Pístovských mokřadech se jede už tuto sobotu!

Offroad marathon_20180416190636_mokradyOffroaďáci v sobotu změří síly v Pístovských mokřadech u Jihlavy

OffROAD Maraton se podruhé v historii přesouvá do Pístovských mokřadů u Jihlavy. Druhý díl se jede v sobotu 21. dubna. Oproti loňskému roku se trať prodloužila a také nebude mít tolik zatáček. Motorkáři a čtyřkolkáři by si proto měli naplno užít první letošní tříhodinovku, auta klání na pět hodin.

Po kratším otevíráku v Šiklově mlýně se tak projeví zimní příprava a vytrvalost. Do soubojů se tradičně vydají také děti a junioři, kteří čím dál častěji měří síly i se staršími soupeři. Na velké trati bude zajímavé sledovat, zda v roli absolutních lídrů zůstanou motorkář David Matocha a 14letý čtyřkolkář Jan Zderčík, kteří excelovali v úvodním klání. Stejně poutavé bude soupeření bugin. Jejich počet narůstá a v Šiklově mlýně cílovou pásku proťal nováček Quadservis Špak – Vimek Racing Team. Velmi očekávaná je i jízda „velkých“ aut, ze kterých se zatím nejvíce dařilo Broučku Wings teamu, Suzuki Buggy Autocentra Luňák a Suzuki Vitara týmu Taurus.

OffROAD Maraton v Pístovských mokřadech začíná v 7:30 startem motorek na zmiňované tři hodiny. I když je nyní na špici David Matocha, zuby si na něj brousí řada dalších výtečných motorkářů v čele s absolutním vítězem loňského ročníku Petrem Trávníčkem. Devadesát minut v Šiklově mlýně bylo jen jarním rozjezdem a teprve nyní se ukáže fyzička i schopnost taktizování, bez kterého se tři hodiny na trati neobejdou.
V 11:00 se do stejně dlouhého klání pustí čtyřkolkáři. Stejně jako v jedné stopě, také zde nebude chybět absolutní vítěz roku 2017 Martin Miřejovský, kterému se v otevíráku sezony moc nedařilo. Rozhodně ale nebude jediný, kdo si ve vyrovnané konkurenci pojede pro největší pohár. V obou závodech svých 60 minut odjedou také starší junioři, jejichž počet oproti loňsku stoupl.
Mezi 14:30 a 15:30 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A v 16:00 zaburácí motory všech automobilů, které svedou 5hodinový boj. Také divácky atraktivní závod letos zpestřily nové buginy i speciály s vyšším obsahem motoru. Bude se na co dívat.

O seriálu OffROAD Maraton
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 21. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Celkem 19 let se na tratích letos budou prohánět auta, 16 let motorkáři se čtyřkolkáři a 12 let děti a junioři.

Text a foto: TZ

Více na www.Offroadmaraton.cz.

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz