fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Skvělý víkend pro Königa: v Chorvatsku vyhrál dva závody a nabral důležitá data

Skvělý víkend pro Königa: v Chorvatsku vyhrál dva závody a nabral důležitá data

Lepší průběh víkendu si nemohl ani přát. Talentovaný motocyklový jezdec Oliver König vyhrál oba závody na chorvatském okruhu Grobnik v rámci šampionátu Alpe Adria. Ten se započítává také do domácího mezinárodního mistrovství. A König byl v kategorii Supersport 300 bodově stoprocentní, konkurenci významně drtil. „Na motorce jsem se cítil dobře, vyzkoušeli jsme hodně věcí v nastavení. Nabral jsem skvělý pocit a mnoho užitečných dat. Jsem za to moc rád,“ mluvil spokojeně König, kterého čeká koncem července závod v Nizozemsku v rámci MS superbiků.

 

Pokračuje ve skvělém tempu. Během tohoto měsíce dojel na osmém místě v kategorii supersportů v Itálii. O víkendu v Chorvatsku na Alpe Adria vyučoval soupeře. Jak jinak nazvat sobotní první místo s náskokem skoro 20 vteřin? „Vyhrál jsem stylem start cíl. Vyšlo to skvěle,“ dodal König z týmu Movisio. To v neděli už to měl složitější. „Po určité chybě jsem nebyl schopný odjet soupeři na začátku. Dlouho se mě držel. Naštěstí jsem si s tím poradil a vyhrál jsem. Takže mám vítězný double,“ pochvaloval si český závodník.

 

Nejvíce ho proháněli Gašper Hudovernik ze Slovinska a Polák Juranda Kusmierczyk. Český talent měl však ještě jiné cíle v Chorvatsku – pořádně otestovat své motorky Kawasaki Ninja 400. „Odjezdil jsem spoustu kol, což nám dalo hodně informací. V některých momentech byla trať volná, takže jsem zkoušel různé věci,“ dodal König. Šéf týmu popsal úkoly přesněji: „Zkoušeli jsme především nový motor a jiné nastavení spojky. Data budeme následně vyhodnocovat. Máme z toho ale velmi dobrý pocit,“ doplnil Miloš Čihák, manažer týmu Movisio.

Königa čeká náročné a možná také klíčové období. Koncem července nejprve závod v Assenu, začátkem srpna pak domácí podnik v Mostě, kde se uskuteční mistrovství superbiků zcela poprvé. O tom, zda se bude pravidelně zúčastňovat tradičního seriálu Alpe Adria, jasno nemá. „Nemám zde konkrétní cíle, nevím, zda odjedu všechny závody. Ale beru to jako super trénink na zlepšení věcí, na které není při šampionátu supersportů čas,“ dodal König.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz