fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Sezóna 2017 na Masarykově okruhu začíná

Na dráhu vyrazí běžci a upravená auta

Jízdy-veřejnosti-compressor

Brno – Jubilejní 30. ročník nové dráhy Masarykova okruhu otevřou o nadcházejícím víkendu hned dvě akce. 8. dubna v rámci Masaryk Runu na trať vyrazí až dvě tisícovky sportovců. Na ně naváže sraz majitelů upravených aut. Program populární Tuning Show potrvá až do neděle 9. dubna.

Běžci, inline bruslaři a jezdci na koloběžkách dostanou příležitost zasportovat si v netradičním prostředí závodní motoristické trati už počtvrté. Všechny závodní kategorie jsou přístupné široké veřejnosti, přesto Masaryk Run přivítá i závodníky s titulem mistra světa. „Na start závodu koloběžek se postaví držitel světového rekordu v 400metrovém sprintu na koloběžce Michal Kulka nebo Tomáš Pelc, mistr světa v koloběžkovém maratonu,“ představuje organizátor akce Tomáš Mokrý.
Sportovce z Masaryk Runu vystřídají v areálu brněnského Automotodromu fanoušci upravených aut. Hlavní část programu Tuning Show čeká návštěvníky v neděli, přesto se v sobotu mohou těšit na zajímavý odpolední a večerní program. „Program začne volnými jízdami aut, které po setmění vystřídá vizuálně atraktivní neonová show, kdy na trať vyjedou netradičně osvětlené vozy,“ nastiňuje program prvního víkendového dne manažerka akce Jana Božková z Automotodromu Brno.

Závody do vrchu

Neděle patří automobilovým fanouškům všeho druhu

portovní program v neděli přinese oblíbené sprinty na čtvrt míle a závody do vrchu, které se jedou proti obvyklému směru jízdy.
„Obě disciplíny jsou dostupné i pro širokou veřejnost, závody může po registraci absolvovat kdokoliv i s
běžným autem určeným do provozu,“ vysvětluje sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.
Vyrazit na dráhu mohou návštěvníci Tuning Show i v rámci volných jízd, které si pro sebe ukrojí výraznou část nedělního programu.
Kromě civilních vozů na trať vyjedou i závodní stroje pilotované profesionálními jezdci.
„Zájemci se můžou na místě spolujezdce svézt například v Porsche 911 GT3 týmu Mičánek Motorsport nebo ve voze Ginetta GT4 týmu IP Racing Shop,“ zmiňuje Božková. Rození závodníci mají možnost usednout přímo za volant sportovního vozu. Půjčit si mohou Porsche 911 nebo Porsche Boxster a pod dohledem instruktora obkroužit několik ostrých kol. Na ostatní čeká sportovní simulátor a chytlavá motokárová trať s deseti kvalitními motokárami o objemu 270 ccm.
Další doprovodný program slibuje řadu různorodých aktivit i pro rodiny s dětmi. „ Chystáme exhibici předního jezdce po zadním kole Adama ‚Special‘ Peschel a spolu s mladými piloty a pilotkami naší minibikové akademie Masarykova okruhu. V Paddocku pak návštěvníci najdou přehlídku upravených vozů Show& Shine, drift show nebo výstav u historických vozů,“ vyjmenovává Božková.
© Robert Sobcak
Součástí prvního závodního víkendu na Masarykově okruhu je i závod seriálu Penrite Classic Cup, při kterém se představí legendy motorismu v podobě klasických sportovních vozů. Na start ovním roštu nebude chybět třeba Chevrolet Corvette z roku 1971, BMW 1800Ti z roku 1965 nebo Škoda 1000MB z roku 1964.
Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz