fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Rock and Ride – Uvolněná atmosféra a hlavně špičkové triky

Jezdci Martin Koreň a Libor Podmol se na nějakou dobu stali i organizátory velmi povedené akce Rock and Ride, kde chytře a neotřele spojili mezinárodní mistrovství republiky s hudebním festivalem. Jasně, že hlavními hrdiny byli jezdci a jejich skoky světové extratřídy, ovšem nenudili se, ani fanoušci hudby a uvolněné letní pohody, takže vlastně všichni.

Vše klapalo, jak má, časový harmonogram byl dodržován na minutu, jen jedna kaňka na špičkovém „contestu“ bylo zranění mladšího z Podmol Brothers Filipa, který se po krátkém ošetření v místní nemocnici vrátil a sledoval napínavé finále.

lysák

Do kvalifikace nastoupilo 9 jezdců a hned prvním trikem z rampy byl Back Flip Toma Lysáčka, začátek jako hrom a stupeň skákání šel už jen nahoru. Vedle moravského zabijáka se představili anglický „hipík“ Chris Brock, malý Španěl Marc Pinyol, australský moderátor Steve Sommerfeld a téměř kompletní česká špička Ondřej „Čert“ Záruba, Filip Podmol, Petr Pilát, a hlavní pachatelé Libor Podmol a Martin Koreň. Výkony jezdců hodnotila zasvěcená porota Marek Rejman, Pavel Polášek a předseda Petr „Kuchta“ Kuchař.

Do finále postoupilo 6 jezdců, stopka zůstala v ruce Filipa Podmola (zlomený kotník, jinak by do finále se svou luxusní 360 rozhodně šel), Onřeje Záruby (neskákal salta) a Chris Brock, který si nezdar z kvaldy vynahradil ve Whip Contestu, kde překonal domácí jezdce a skočil, podle diváků, nejlepší placku.

POdmol Under

Finále představilo to nej současného FMX nebe, hlavně Libor Podmol se překonával a za vydatné podpory fanoušků a poroty poslal nejtechničtější trik Body Volt, bez problémů tuhle vychytávku posledních FMX dní ustál a stal se vítězem prvního podniku „českého mistráku“.

Druhý díl se bude skákat v Poříčí pod palcem Petra „Pilníka“ Piláta koncem září, a tam už půjde do tuhého, v sázce totiž bude koruna krále letošního mistra v FMX.

Podrobnější report z mixu hudby a FMX „Rock and Ride“ naleznete v MotorBike 9/2015.

Pořadí prvního podniku mezinárodního mistrovství ČR:

  1. Libor Podmol
  2. Petr Pilát
  3. Martin Koreň

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz